۷۵ هزار خانواده آذربایجان شرقی تحت پوشش کمیته امداد
کد خبر: 995025
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Aqn
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۸
خودکفایی ۹ هزار خانواده
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۷۵ هزار خانواده در سطح استان، تحت پوشش کمیته امداد هستند.

محمد کلامی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت سالگرد تشکیل  کمیته امداد مهم ترین اقدامات این نهاد در یک سال گذشته را تشریح کرد و اظهار داشت: مفهوم کمیته امداد نیازمند یک بازنگری اساسی است چرا که به عقیده برخی ها، کمیته امداد، صندوق صدقاتی بزرگ است در حالی که این مفهوم، تعریف صحیحی نیست.

وی ادامه داد: فعالیت های ما منحصر به پرداخت مستمری به مددجویان نیست و در مسائلی همچون نشاط اجتماعی و امنیت جامعه نیز برنامه های مختلفی را اجرا می کنیم.

کلامی با بیان اینکه بیش از 75 هزار خانواده در سطح استان، تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند ادامه داد: با لحاظ چندخدمتی بودن برخی خانوارها این عدد به رقمی بالغ بر 110 هزار خانواده در سطح استان افزایش یافته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) در بخش دیگری از سخنان خود، برنامه ریزی برای اشتغال‌زایی و خودکفایی مددجویان را اصلی ترین اولویت این اداره کل در سال آتی قلمداد کرد و افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، با اجرای دهها طرح اشتغال‌زایی بیش از 9 هزار خانواده در سال 99 به صورت کامل، خودکفا می شوند.

نقش موثر کمیته امداد در فقرزدایی/ فرهنگ کار خیر در جامعه افزایش یابد

استاندار آذربایجان شرقی  نیز در این دیدار گفت: فعالیت های انجام یافته توسط اداره کل کمیته امداد خمینی(ره)، نقش بسیار موثری در فقرزدایی از جامعه داشته و این اقدامات باید پرقدرت‌تر از گذشته همچنان ادامه داشته باشد.

محمدرضا پورمحمدی، به اندیشه عمیق بنیانگذار انقلاب اسلامی در تشکیل این نهاد و تعیین راهبرد چندین ساله کشور اشاره کرد و گفت: خوشبختانه اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان، عملکرد بسیار مفید و موثری داشته و فعالیت های بسیار خوبی توسط این مجموعه در حال انجام است.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و گسترش فقر ناشی از آن، گفت: باید سیاست های حمایتی موثری برای جلوگیری از گسترش فقر در جامعه، مطالعه، تدوین و تصویب شود و کمیته امداد می تواند در این زمینه نقش آفرینی کند.

پورمحمدی با بیان اینکه در آموزه های دینی ما به دستگیری از محرومان و مستضعفان، تاکید ویژه ای شده است، افزود: باید فرهنگ سازی برای تشویق هرچه بیشتر مردم و بخصوص خیران برای حضور پررنگ در کارهای خیر افزایش یابد.

استاندار آذربایجان شرقی از فعالیت های کمیته امداد امام خمینی(ره) در زمینه مسائل اجتماعی نیز قدردانی کرد و افزود: هزینه کردن در مسائل اجتماعی به منزله سرمایه گذاری برای آینده جامعه است؛ چرا که احداث هر مدرسه و یا هر مرکز فرهنگی دیگر از بروز مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی در آینده جلوگیری می کند.

برچسب ها: کمیته ، امداد ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار