قصاص، مجازات قتل رفیق در دعوای مجازی
کد خبر: 994767
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Amd
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۶
مرد افغان که هموطنش را به خاطر انتشار پست‌های غیراخلاقی در اینستاگرام به قتل رسانده است به مرگ محکوم شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، متهم پرونده که بهروز نام دارد زمستان سال‌۹۷ به دنبال کشف جسد پسر جوانی به نام عزت حوالی میدان راه‌آهن تهران دستگیر شد.

متهم ۳۲‌ساله که با بررسی فهرست مکالمات تلفن همراه شناسایی شده بود، ابتدا جرمش را انکار کرد تا اینکه در بازجویی‌های فنی به قتل با ضربات چاقو و سپس بریدن سر مقتول اعتراف کرد. او در شرح ماجرا گفت: من و عزت فامیل بودیم و چند سال قبل برای کار از افغانستان به تهران آمدیم و مشغول کار شدیم. یک‌خانه هم اجاره کردیم و شب‌ها برای استراحت به آنجا می‌رفتیم.

متهم ادامه داد: عزت بعد از مدتی یک گوشی مدل بالا خرید و در وقت استراحت مدام مشغول گوشی‌اش بود و در فضای مجازی می‌چرخید تا اینکه چند نفر از اقوام به من گفتند عزت با انتشار تصاویر غیر‌اخلاقی در اینستاگرام آبروی آن‌ها را برده است. آن‌ها از من خواستند با او صحبت کنم تا دست از این کار بردارد. پیگیر و متوجه شدم عزت در اینستاگرام خودش را یک زن معرفی کرده و با انتشار تصاویر غیر اخلاقی قصد فریب زنان و دختران را داشته‌است تا فالوور‌های زیادی را برای خودش جمع کند.

متهم در خصوص قتل گفت: چند بار به او تذکر دادم، اما عزت معتاد به این کار شده بود و دست بردار نبود به همین خاطر روز حادثه تصمیم گرفتم هر طور شده او را از این کار منصرف کنم. این شد که با او صحبت کرد و خواستم دست از این کار بردارد، اما عصبانی شد و گفت این موضوع به من ربطی ندارد و نباید دخالت کنم سپس با مشت و لگد به من حمله کرد. آنجا بود که برای دفاع از خودم با چاقویی که همراهم بود یک ضربه به شکم او زدم. وقتی عزت روی زمین افتاد می‌خواستم یک خط چاقو روی گردنش بیاندازم. اما چاقو تیز بود و سر از بدنش جدا شد. پرونده با اقرار به قتل از سوی مرد جوان و صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. متهم در اولین جلسه به ریاست قاضی متین راسخ پای میز محاکمه رفت و بعد از درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم با قبول جرمش گفت: با مقتول مشکلی نداشتم اختلاف ما از زمانی شروع شد که او وارد فضای مجازی شد و با انتشار آن تصاویر آبروی ما را برده بود. قبول دارم کار اشتباهی کردم و باید قانونی مشکلمان را حل می‌کردیم، اما پشیمانم و درخواست گذشت دارم.

بعد از آخرین دفاع متهم هیئت قضایی وارد شور شد و با توجه به درخواست اولیای‌دم، وی را به قصاص محکوم کرد. به این ترتیب مرد جوان در صورت تأیید حکم در دیوان عالی کشور و عدم جلب رضایت اولیای‌دم پای چوبه دار خواهد رفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار