انصاری‌فرد در اوج مشکلات پرسپولیس را ترک کرد
کد خبر: 994754
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AmQ
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۹
استعفا یا شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت؟!
صدرنشین لیگ در روزهایــی که رقابت‌هی باشگاهی به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده، دست به گریبان مشکلاتی دیگر است که از جمله آن می‌توان به سررسید موعد بدهی‌های هنگفت طلبکاران اشاره کرد و استعفای مدیرعاملی که وعده حل مشکلات را داده بود، اما در کمتر از یک ماه و در اوج مشکلات، عطای مدیریت در پرسپولیس را به لقایش بخشید!
دنيا حيدری
سرویس ورزشی جوان آنلاین: تغییرات در مدیریت پرسپولیس دور از انتظار نبود. می‌شد حدس زد، زمزمه‌های روز‌های اخیر نشان از سخت شدن کار داشت. تلاش‌ها برای پاس دادن پرونده‌ها به مدیریت بعدی هم به نتیجه نرسیده بود و شاید بهترین و عاقلانه‌ترین کار در این شرایط یافتن بهانه‌ای برای رفتن و بیرون کشیدن پای خود از مهلکه‌ای بود که پرسپولیس در آن گیر کرده و چه بهانه‌ای بهتر از کنار گذاشته شدن مدیر روابط‌عمومی از سوی هیئت مدیره. مدیری که البته از همان روز اول نیز با حرف و حدیث‌های بسیار حکمش خورد و خیلی‌ها در باشگاه با حضور مجدد او در پرسپولیس مخالف بودند. هرچند که این‌ها می‌تواند تنها یک فرضیه باشد، اما فرضیه‌ای که با کنار گذاشتن تکه‌های پازل این روز‌های پرسپولیس به سادگی می‌توان به آن رسید!

بدون تردید اگر قرار بود پای آقایان برای پاسخگویی در خصوص مدیریت ضعیف‌شان به میز محاکمه کشیده شود، نه خبری از داستان‌هایی بود که نتیجه بی‌کفایتی‌های مدیریتی است و نه کسی که اگر کار بیخ پیدا کرد، فرار را بر قرار ترجیح دهد تا پای خود را از مهلکه بیرون بکشد!

جمعه شب جلسه‌ای پنج، شش ساعته با حضور محمدحسن انصاری‌فرد، مهدی خواجوند، وکیل، باختر، امیرعلی حسینی و قدوسی در باشگاه پرسپولیس تشکیل می‌شود برای بررسی رأی صادره فیفا در خصوص پرونده‌های شکایت برانکو، پانادیچ، زلاتکو، کالدرون، گابریل، نیلسون، بودیمیر و سرتن چوک و البته داستان استوکس که قصدی برای بازگشت به ایران ندارد. عصر دوشنبه نیز خبر‌هایی در خصوص سررسید موعد چک دوم پرسپولیس به شهرخودرو منتشر شد. سرخپوشان برای گرفتن رضایتنامه یحیی سه چک یک و نیم میلیاردی به تاریخ ۲۳ بهمن، ۲۳ اسفند و ۲۳ فروردین سال آینده به شهرخودرو داده بودند، اما نتوانستند چک اول را پاس کنند و قبل از آنکه موعد چک دوم که دو روز دیگر است، برسد مدیریت باشگاه به دلیل رسیدن کارد به استخوان قصد ترک پست کرده و استعفا می‌دهد، آن هم درست در شرایطی که چند روز قبل، درگیری لفظی بین مدیر فعلی و سابق این باشگاه (انصاریف‌رد و عرب) پیش آمد که طی آن گفته می‌شود ۱۷ میلیارد پول اسپانسر باشگاه پیش‌خور شده است. رقم کلانی که البته مشخص نیست کجا و به چه شکلی خرج شده که امروز دستمایه آقایان برای زیر سؤال بردن یکدیگر می‌شود!

هفت ماه قبل، وزارت ورزش درست در روز‌هایی که برخی اعضای هیئت مدیره رؤیای نشستن بر صندلی مدیریت این باشگاه را در سر می‌پروراندند، انصاری‌فرد را برای سومین مرتبه به عنوان مدیرعامل پرسپولیس معرفی کرد. مدیری که نه فقط از دو حضور قبلی خود در باشگاه پرسپولیس کارنامه مشخصی داشت که چند روز قبل از جمع فوتسالی‌ها کنار گذاشته شده بود. مدیری که کما‌فی‌السابق با شعار حل مشکلات پرسپولیس کار را به دست گرفت، اما از همان روز‌های نخست بابت انتصاب‌ها و انتخاب‌هایش مورد نقد قرار گرفت. چه آن زمانی که برای سپردن پست مدیر روابط‌عمومی باشگاه به رفیق دیرینه‌اش با برخی از اعضای باشگاه به چالش خورد و چه وقتی که سر ناسازگاری با کالدرون گذاشت و به‌رغم اصرار باشگاه سراغ خرید‌های خارجی رفت و یحیی را با قراردادی هنگفت و البته رضایتنامه‌ای میلیاردی به پرسپولیس آورد. هرچند که در ادامه نتیجه‌گیری خوب یحیی اندکی از انتقاد‌ها را به این انتخاب کاست، اما نتوانست مانع از نقد‌هایی شود که بابت گذاشتن بدهی هنگفت روی دست باشگاه به سبب دست به سر کردن کالدرون رقم زده بود. بدهی که شاید انصاری‌فرد تصور می‌کرد می‌تواند آن را به مدیریت بعدی پاس دهد، اما برخلاف آنچه انتظار می‌رفت در کنار بدهی برانکو و بازیکنانی که از سال‌ها و ماه‌ها قبل در پی دریافت مطالبات‌شان بودند کار به جایی رسید که سومین دوره مدیریت انصاری‌فرد کمتر از هفت ماه باشد.

دوشنبه شب اعضای هیئت مدیره پرسپولیس تشکیل جلسه می‌دهند. جلسه‌ای که محور اصلی آن پرونده‌های پرسپولیس در فیفا بود که چیزی در حدود ۲۰ میلیارد تومان برای سرخپوشان آب می‌خورد و در زمانی کوتاه نیز باید پرداخت می‌شد تا مشمول جریمه بیشتر نشود، اما ناگهان خبر برکناری مدیر روابط‌عمومی باشگاه و مشاور مدیرعامل در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود. خبری شوکه‌کننده که بهانه خوبی برای انصاری‌فرد می‌شود تا با شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیتی چند میلیاردی، عطای مدیریت در پرسپولیس را به لقایش ببخشد، آن هم در شرایطی که مدیرعامل سرخپوشان ابتدا هرگونه خبری را مبنی بر استعفا رد می‌کند، اما در ادامه با بیان اینکه هیئت مدیره به او توهین و وزیر نیز از این شرایط دفاع می‌کرد تأکید کرد که دیگر دلیلی برای حضورش در جمع سرخپوشان نمی‌بیند: «باشگاه مبارک خودشان باشد. وقتی هیئت مدیره به من توهین و وزیر از آن‌ها حمایت می‌کند، معلوم است که دیگر جایی برایم نیست. درگیری‌های ما با اعضای هیئت مدیره باشگاه در این مدت خیلی زیاد بود، ولی من نمی‌خواستم به خاطر آرامش پرسپولیس، هواداران این مسائل را متوجه شوند، اما آن‌ها کار را به جایی رساندند که دیگر جای ماندن من نیست، چون مدیرعاملی که نتواند مدیر روابط‌عمومی‌اش را خودش انتخاب کند حتماً اختیار ندارد.» انصاری‌فرد در حالی به دلیل برکناری مدیر روابط‌عمومی قید حضور در پرسپولیس را می‌زند که سرخپوشان این روز‌ها با مشکلات مالی بسیاری دست به گریبان هستند و فرصت زیادی هم برای پرداخت بدهی‌های خود ندارند و این نشان می‌دهد که مدیریت باشگاه دیگر نمی‌تواند با شعار دادن و وعده مهیا کردن پول کار را پیش ببرد و باید اقدامی عملی در راستای پرداخت بدهی‌ها انجام دهد!

در سکوت وزارت، رسول پناه رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس از انتخاب سرپرست در اسرع وقت خبر می‌دهد: «اجازه نمی‌دهیم با هیاهو  و شایعه امنیت روانی باشگاه و هواداران را برهم بزنند. تا قبل از واگذاری ما قانوناً مسائل کلان خود را حسابرسی و موارد نظارتی را با وزارتخانه هماهنگ می‌کنیم، ولی برخلاف ادعا‌ها وزارت ورزش هیچ دخالت مدیریتی ندارد و هیئت مدیره مستقل و با برنامه کار‌ها را پیش می‌برد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار