وزیر دفاع: تحریم‌ها فرصت طلایی برای شناسایی ظرفیت‌های علمی داخلی است
کد خبر: 994345
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Afp
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۸

سرویس سیاسی جوان آنلاین: تحریم‌های همه‌جانبه علیه صنعت دفاعی، می‌تواند به عنوان یک فرصت طلایی برای شناسایی و دستیابی به ظرفیت‌های علمی و دانش داخلی کشور مورد استفاده قرار گیرد.
به گزارش مهر، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با حضور در صنایع هواپیماسازی وزارت دفاع (صها) و در جمع مدیران ارشد این صنعت، گفت: تمام تلاش دشمن بر آن است تا با زمینگیر کردن صنایع خرد و کلان کشور، زندگی عادی مردم را با مشکل و مانع مواجه سازد و مجموعه کل کشور را ناکارآمد و ناتوان نشان دهد.
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر دو مولفه اساسی و راهبردی (اقصاد مقاومتی) و (قوی شدن) تأکید نموده‌اند و آن را به عنوان راهکار‌های پیشرفت ملت ایران بسیار حائز اهمیت دانسته‌اند، افزود: تحریم‌شکنی برای کشور و نیرو‌های مسلح از شاخصه‌های (قوی شدن) به حساب می‌آید. وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح از مدیران ارشد صنایع هواپیماسازی وزارت دفاع خواست تا با برنامه‌ریزی هوشمندانه و دقیق، گام‌های بلندی را متناسب با نیاز‌های روز کشور و در جهت ارتقای شاخص‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی بردارند.
امیر حاتمی برنامه‌های پیش رو و آینده این صنعت در امیدآفرینی، توسعه مبتنی بر ارائه خدمات متنوع، پیشرفته و بدون وقفه به نیرو‌های مسلح که در خط مقدم دفاع از حدود و ثغور ایران اسلامی هستند را حائز اهمیت دانست و آن را جلوه‌ای بارز و افتخارآفرین برای این کشور برشمرد. وی تصریح کرد: تحریم‌های همه جانبه علیه صنعت دفاعی، می‌تواند به عنوان یک فرصت طلایی برای شناسایی و دستیابی به ظرفیت‌های علمی و دانش داخلی کشور مورد استفاده قرار گیرد. وزیر دفاع در پایان با تقدیر از تلاش‌های مخلصانه متخصصین صنایع هواپیماسازی ایران (صها)، راه‌اندازی خطوط باز آماده‌سازی (اورهال) و تولید قطعات بومی مورد نیاز هواپیما‌ها را اقدامی جهادی و در جهت مقابله جدی با تحریم‌های نظام سلطه دانست و تصریح کرد: انجام مأموریت‌های خطیر (صها)، نقش مؤثری در ارتقای آمادگی و توان رزمی نیروی هوایی و نیرو‌های مسلح داشته و بسیار ارزشمند است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار