رادیو اعتکاف راه اندازی می‌شود
کد خبر: 994313
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AfJ
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
معاون صدای رسانه ملی از راه اندازی رادیو اعتکاف در ایام البیض ماه شریف رجب خبر داد.
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: دکتر حمید شاه آبادی با اعلام این خبر گفت: با توجه به شرایط موجود کشور و تعطیلی اجتماعات و مراسم از جمله مراسم معنوی اعتکاف بعلت بیماری کرونا، امسال مراسم اعتکاف در منازل به همراه رادیو برگزار می‌شود تا مومنین فرصت ایام البیض را برای نیایش و ارتباط با خدا از دست ندهند.

شاید بتوان گفت رادیو اعتکاف، جایگزین مناسبی برای مراسم اعتکاف در شرایط کنونی باشد و شعار
«هر خانه یک مسجد» را برای ارتباط با خدا، دعا و نیایش جهت رفع گرفتاری‌ها محقق کند.

معاون صدا تصریح کرد: این رادیو مانند دیگر رادیو‌های مناسبتی از طریق فرستنده‌ها در سراسر کشور بر روی طول موج اف ام ردیف ۹۵/۵ مگاهرتز پخش خواهد شد.

برنامه‌های این رادیو از اذان مغرب روز شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ شروع و تا پایان روز سه شنبه بیستم اسفند سال جاری، همزمان با ایام البیض (روز‌های ۱۵،۱۴،۱۳ ماه رجب المرجب) ادامه خواهد داشت.

دکتر شاه آبادی یادآور شد با توجه به عدم برگزاری مراسم اعتکاف در مساجد کشور شنوندگان بسیاری از سراسر کشور خواستار تدارک برنامه‌های مناسب از طریق رادیو شده بودند.

وی خاطر نشان کرد: برنامه‌های رادیو اعتکاف در بخش‌های ۴ ساعته ارائه خواهد شد که در هر نوبت سخنرانی‌های متناسب با این ایام و ماه رجب بصورت زنده و تولیدی پخش می‌شود. همچنین بخش‌هایی از آن به پخش تلاوت ترتیل و تحقیق کوتاه اختصاص خواهد یافت.

دکتر شاه آبادی در ادامه گفت: پخش ادعیه و مناجات بویژه دعا‌های وارد شده در این ایام، از بخش‌های مهم این رادیو است.

تهیه گزارش و نیز پخش تماس‌ها و تلفن‌های مردمی، همراه با بیان آداب و اعمال روز و نیز گزیده بیانات بزرگان و علما از قسمت‌های دیگر هر یک از نوبت‌های چهارساعته این رادیو است.

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته شنوندگان خداجوی می‌توانند هر روز بطور زنده از بیانات وعاظ و خطبای توانا از طریق این شبکه بهره‌مند شوند.

پخش زنده اعمال ام داوود از یکی از اماکن مذهبی نیز در این رادیو پیش بینی شده است.

معاون صدای جمهوری اسلامی اظهار امیدواری کرد که راه اندازی و تولید و پخش این رادیو، فضای مناسب معنوی و مناجات برای آحاد مردم دیندار و علاقمند کشور فراهم آید.
منبع: جام جم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار