اعتیاد جوانان هزینه قرار گرفتن در مسیر ترانزیت مواد مخدر است
کد خبر: 993807
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AX9
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۰
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اعلام اینکه جمهوری اسلامی ایران مصمم به اجرای تعهدات خود در چارچوب کنوانسیون‌های بین‌المللی ناظر بر کنترل مواد مخدر است، تأکید کرد که اعتیاد جوانان یکی از هزینه‌هایی است که ایران به‌واسطه قرار گرفتن در مسیر ترانزیت مواد‌مخدر از افغانستان به سمت بازار‌های پرسود غربی متحمل می‌شود.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، اسکندر مؤمنی در حاشیه شصت و سومین اجلاس سالانه کمیسیون مواد‌مخدر در مقر سازمان ملل متحد گفت: جمهوری اسلامی ایران از تقویت نقش و جایگاه اثرگذار هیئت بین‌المللی کنترل مواد مخدر حمایت می‌کند و بر این باور است که این ارگان نقش مهمی در اتخاذ سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر و همچنین اجرای تعهدات کشور‌ها در اجرای مفاد کنوانسیون‌های مربوط به مواد مخدر دارد.

وی ادامه داد: موقعیت جغرافیایی ایران به‌گونه‌ای است که میان بزرگ‌ترین تولیدکننده مواد افیونی در شرق کشور (افغانستان) و بازار‌های سودآور مصرف در غرب (اروپا و امریکا) قرار گرفته است. جمهوری اسلامی ایران دارای جمعیتی جوان است و متأسفانه اعتیاد جوانان یکی از هزینه‌هایی است که ایران به‌واسطه قرار گرفتن در مسیر ترانزیت مواد مخدر از افغانستان به سمت بازار‌های پرسود غربی متحمل می‌شود.

دبیرکل ستاد ادامه داد: قاچاق مواد مخدر در مناطق مرزی مشترک ایران با افغانستان با شرارت، تروریسم، آدم‌ربایی و تحرکات مسلحانه همراه است لذا موضوع مبارزه با مواد‌مخدر در طول مرز‌های شرقی مشترک ایران با افغانستان با آنچه در اروپا و سایر نقاط جهان اتفاق می‌افتد متفاوت است. به همین دلیل نزدیک به ۴ هزار نفر از نیرو‌های مقابله‌ای در مقابله با عبور مواد مخدر به شهادت رسیده‌اند.

مؤمنی به کشفیات مواد مخدر در ایران اشاره کرد و گفت: در سال‌۲۰۱۹ میزان ۸۱۵‌تن انواع مواد‌مخدر و روان‌گردان‌ها از جمله ۳۶‌تن هروئین و مرفین و ۷۴‌تن حشیش در کشور کشف شده است. همچنین ایران به‌تن‌هایی ۷۶‌درصد کشفیات جهانی تریاک، ۶۷‌درصد کشفیات جهانی مرفین و ۱۷ درصد کشفیات جهانی هروئین را کشف و ضبط کرده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار