فرزندان محسنین اصفهانی نیازمند توجه بیشتر نیکوکاران هستند
کد خبر: 992811
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AH5
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
سرپرست کمیته امداد استان اصفهان:
کریم زارع گفت: فرزندان نیازمند غیر یتیم که در طرح های اکرام از آنها به عنوان فرزندان محسنین یاد می شود بعضا به نسبت ایتام از مشکلات بیشتری رنج می برند و نیازمند توجه بیشتر حامیان و نیکوکاران هستند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین ازاصفهان ،به نقل ازروابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد اصفهان، کریم زارع، سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان در دیدار با حسین غفرانی، مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان ضمن تبریک حلول ماه پر خیر و برکت رجب، گفت: ثبت احوال استان همکاری خوب و قابل تقدیری برای ارائه خدمات به مددجویان به ویژه در زمینه استعلام های مورد نیاز در پرونده های حمایتی دارد.

وی در تشریح خدمات کمیته امداد استان به  توانمندسازی مددجویان به عنوان اولویت اصلی این نهاد اشاره کرد و گفت: این هدف مهم با فراهم کردن بستر ادامه تحصیل، کسب آموزش های حرفه ای، کاریابی و پرداخت تسهیلات اشتغال دنبال می شود.

زارع طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین را یکی از موفق ترین برنامه های این نهاد برای جذب مشارکت مردم معرفی کرد و افزود: ایتام و فرزندان نیازمند از کمک های مردمی در این طرح سود می برند.

وی ادامه داد: فرزندان نیازمند غیر یتیم که در طرح های اکرام از آنها به عنوان فرزندان محسنین یاد می شود بعضا به نسبت ایتام از مشکلات بیشتری رنج می برند که ناشی از شرایط خاص و آسیب های اجتماعی است که به علت بیماری سرپرست و ... در معرض آن قرار دارند و نیازمند توجه بیشتر حامیان و نیکوکاران هستند.

سرپرست کمیته امداد استان اصفهان جدیدترین برنامه این نهاد برای افزایش حامیان ایتام و فرزندان محسنین را طرح هر کارمند یک حامی اعلام کرد و گفت: در این طرح کارمندان و کارکنان ادارات و سازمان ها با همکاری کمیته امداد به جمع حامیان ایتام و فرزندان نیازمند می پیوندند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش کمیته امداد برای گسترش مراکز نیکوکاری در سراسر استان، خاطرنشان ساخت: با این مراکز، کار حمایت از نیازمندان به مردم واگذار می شود و نقش کمیته امداد نظارت بر این روند خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به برنامه های این نهاد برای جمع اوری کمک های مردمی در جشن نیکوکاری و در آستانه سال نو، گفت: در روزهای پایانی سال به دنبال ارائه خدمات بیشتر و محسوس تر به نیازمندان هستیم و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در نظر داریم در صورت همراهی همه اقشار و جذب ۲۰ میلیارد تومان مشارکت مردمی یک بسته حمایتی به همه خانوارهای تحت حمایت در استان که شامل وجه نقدی معادل نیمی از مستمری ماهیانه خانوار نیز باشد، پرداخت کنیم.

زارع با اشاره به مسئولیت اجتماعی مردم استان و نمره قبولی آنها در آزمون مهر، احسان و نیکوکاری، خاطر نشان ساخت: امیدواریم روزی برسد که هر خانوار نیازمند از طرف نزدیکان خود حمایت شود و دیگر نیازی به نهادهای حمایتی نباشد که لازمه این مهم، تعمیق بیشتر فرهنگ خیر و احسان در جامعه است.

در ادامه این دیدار، حسین غفرانی، مدیرکل ثبت احوال استان نیز با بیان سخنانی در رابطه با عرصه خیر و احسان، تاکید کرد: کمیته امداد در تشخیص نیازمندان واقعی تلاش خوبی داشته است و مردم هم باید کمک های خود را به محل های مطمئن از جمله امداد هدایت کنند.

وی با بیان اینکه ثبت احوال در زمینه حضور در کار خیر آمادگی همه جانبه دارد، گفت: در زمینه صدور کارت ملی هوشمند و شناسنامه نیز این آمادگی وجود دارد که به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد خدمات ویژه تری اختصاص دهد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار