این جاده جنگلی زیبا کجاست؟!
کد خبر: 992805
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AGz
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۳
“یادداشت “
هادی شفیعی

این جاده جنگلی زیبا که به شکل تونل است در روستای صفرابسته در مسیر آستانه اشرفیه به بندر کیاشهر قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، هادی شفیعی دریاداشتی به مناسبت هفته درختکاری وحفظ وصیانت از درختان وتوسعه جنگلکاری درتوصیف جاده روستای صفرابسته می نویسد؛ جاده جنگلی روستای صفرابسته، آسفالته و به طول 2 کیلومتر است. این مسیر رویایی درختانی به هم پیوسته و زنجیروار دارد که بسیار زیبا و دلفریب است .

این جاده بسیار دیدنی ونقش آفرین در انتهای روستای صفر ابسته  به سواحل دریای خزر در بندر کیاشهر منتهی می شود.

 فضای زیبا و منحصر به فرد این منطقه در کنار سکوت آرام بخش آن منجر به ثبت بهترین لحظات برای مسافران  واهالی این روستا می شود.

چه نقاشی است این منظره زیباکه نقاش روزگار! پروردگارعالم آنچنان رنگ و لعاب به این جنگل داده است که هیچ نقاش زبر دستی قادر نیست گوشه ای از جلوه های زیبای آن راترسیم کند.

اکثر عروس و دامادهای این روستا و روستاهای همجوار صفرابسته قبل از حضور در مراسم عروسی در داخل این جاده جنگلی عکسی به یادگار و خاطره انگیز می گیرند.

مردمان محلی نسبت به حفظ این جنگل ها بسیار حساس هستند و به هیچ وجه نمی گذارند یک درخت از این منطقه قطع شود.اگر مسئولین ومردم هر شهرودیاری از این سرزمین همت کنند در این فصل درختکاری نهالهایی به این شکل بکارند، علاوه بر پالایش هوا منظره بدیع ودیدنی  ماندگار          می توانند خلق نمایند.

قدر این جنگل های ارزشمند کشورمان را بدانیم که در دنیا بی نظیر است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار