نقشه سرقت از خانه ویلایی در دست سرایدار خیانتکار
کد خبر: 992785
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AGf
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۶
سرایدار خیانتکار و دوستانش که اموال صاحب‌خانه را در سفر تفریحی او به خارج از کشور سرقت کرده بودند بازداشت شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان ۲۴ بهمن‌ماه امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ تماس گرفت و گزارش یک سرقت را اعلام کرد. لحظاتی بعد تیمی از مأموران کلانتری ۱۲۳‌نیاوران در محل سرقت که خانه‌ای ویلایی بود حاضر شدند. شاکی در شرح ماجرا گفت: من مدتی قبل همراه اعضای خانواده‌ام راهی سفر خارج از کشور شدم. امروز که به خانه برگشتم متوجه شدم اموال باارزش زیادی از جمله فرش‌های ابریشمی، یک مجسمه ایتالیایی و هلی‌شات حرفه‌ای مجهز به دوربین به ارزش بیش از یک‌میلیارد تومان سرقت شده است. شاکی گفت: من به سرایدار خانه‌ام که مردی افغانی به نام غفور است مظنون هستم و احتمال می‌دهم که او در جریان سرقت نقش داشته باشد.

بعد از مطرح شدن شکایت پرونده برای انجام تحقیقات بیشتر به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران فرستاده شد. کارآگاهان در اولین گام غفور را بازداشت و از او تحقیق کردند.

متهم ۳۶‌ساله گفت: دهم بهمن‌ماه در حالی که مرد صاحبخانه و خانواده‌اش در سفر خارج از کشور بودند، یکی از دوستانم که کریم نام دارد و مردی ۳۷‌ساله است، همراه دوستش شیرین ۲۹‌ساله به اتاق سرایداری من آمد. کریم و شیرین شب را مهمان من بودند و بعد از خوردن شام همگی خوابیدیم. صبح روز بعد وقتی از خواب بیدار شدم احساس سرگیجه زیادی داشتم. کریم گوشه‌ای از اتاق خواب بود، اما از شیرین خبری نبود. بعد از جست‌وجوی خانه متوجه شدم که شیرین خانه را ترک کرده و مقدار زیادی از لوازم خانه هم سرقت شده است. من احتمال دادم که سرقت کار شیرین باشد برای همین کریم را از خواب بیدار کردم و ماجرا را به او گفتم. سپس همراه کریم راهی پاتوق شیرین حوالی میدان تجریش شدیم. شیرین را همراه مردی به نام جمشید دیدیم و درباره سرقت لوازم خانه از او سؤال کردیم. شیرین قبول کرد که لوازم را برداشته، اما قول داد که همه را به ما برگرداند. او شماره حساب جمشید را به من داد وگفت که جمشید راننده آژانس است و خواست یک‌میلیون تومان به حسابش واریز کنیم تا لوازم را در خانه تحویل دهد. من که چاره‌ای نداشتم پول را به حساب جمشید واریز کردم. ساعتی بعد جمشید به در خانه آمد و فقط یک مانیتور و دستگاه دی وی‌آر را برگرداند و گفت که از بقیه اموال خبر ندارد. چند روز بعد هم که صاحبخانه از سفر برگشت و من به عنوان مظنون بازداشت شدم.

با اطلاعاتی که متهم در اختیار پلیس گذاشت مخفیگاه جمشید، راننده آژانس در محله حکیمه شناسایی و ۲۹‌بهمن‌ماه بازداشت شد. کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه متهم مقداری از لوازم سرقت شده از جمله شناسنامه فرش دستبافت ابریشمی، مجسمه ایتالیایی و هلی‌شات را کشف کردند.

جمشید وقتی مورد تحقیق قرار گرفت، گفت: من از ماجرای سرقت خبر نداشتم. مدتی قبل با شیرین در جریان یک سفر آشنا شدم. بعد از آن بود که یک‌روز شیرین تماس گرفت و خواست مقداری لوازم را به خانه‌ای ویلایی برده و به سرایدارش تحویل دهم. بقیه لوازم راهم در قبال پولی که از او طلب داشتم گرفته بودم.

در شاخه دیگری از تحقیقات بود که مأموران پلیس کریم و شیرین را هم بازداشت و در بازرسی از مخفیگاه آ‌نها هم مقدار دیگری از لوازم سرقت شده را کشف کردند. کریم گفت که سریدار خانه در جریان سرقت قرار داشت و ما مطابق نقشه لوازم را سرقت کرده بودیم که بازداشت شدیم. سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت گفت: در حال حاضر مقداری از لوازم سرقت شده از مخفیگاه متهمان کشف و تحویل شاکی شده است که ارزش اموال کشف شده در حال حاضر ۴۵۰‌میلیون تومان است. وی ادامه داد: تحقیقات برای بازداشت مالخران احتمالی و کشف اموال باقی مانده در جریان است. سرهنگ دستخال گفت: متهمان به دستور بازپرس راهی زندان شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار