میدان شهدای هسته اي در اختیار شهروندان قرار می گیرد
کد خبر: 991534
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049wU
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان:
مهندس رضا اخوان گفت: توسعه ابرپروژه میدان شهدای هسته ای پس از سالها مسکوت ماندن در حال پیشرفت است و درجدول برنامه زمان بندی همراه با سه خیابان سلمان فارسی و ارغوانیه و روشن دشت تا اردیبهشت سال ۹۹در اختیار شهروندان قرار بگیرد.

به گزارش محمد جواد عرفان منش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا (س) از باز آفرینی و زنده سازی دوباره منطقه ۴ بعنوان عروس شهر اصفهان خبر داد و اظهار داشت: منطقه چهار شهرداری در مساحتی بالغ بر هفت هزار و ۵۰۰ هکتار از نظر وسعت،دومین منطقه شهرداری است که از مناطق برخوردار شهرداری محسوب می شود.

مهندس رضا اخوان افزود: توسعه ابرپروژه میدان شهدای هسته ای پس از سالها مسکوت ماندن در متراژ ۴۰ هزار مترمربع در حال پیشرفت است و در برنامه میدان شهدای هسته ای و ۳خیابان سلمان فارسی و ارغوانیه و روشن دشت در اختیار شهروندان قرار بگیرد. بخش های بدنه سازی و پیاده راه سازی این میدان هم تا اردیبهشت ماه۹۹ پایان و وارد حلقه ترافیکی شهر اصفهان  شود.

وی با بیان اینکه سهم سرانه فضای سبز منطقه چهار برای هر نفر،۷ متر است، ابرازکرد: هزار هکتار از سه هزار و ۷۰۰ هکتار فضای سبز شهرداری در منطقه ۴ قرار گرفته است و در شرایط کم ابی با اجاره آب و ماشین آلات توانستیم بر بحران تامین آب فضای سبز غلبه کنیم.

مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان افزود: بودجه سال جاری ۱۳۵ میلیارد تومان بوده که ۷۵ درصد آن تحقق پیدا کرده و در بودجه سال آینده، ۱۷۴ میلیارد تومان با ۲۷ درصد افزایش پیش بینی شده است.

اخوان اذعان داشت:  آزسازی منطقه روشن دشت از هزار و ۹۰۰ متر باقی مانده، ۴۰۰ متر آن در بافت های ریزدانه تجاری منطقه پینارت واقع شده که روند آزادسازی را دچار اشکال کرده و با توافقات انجام شده تا سال آینده با آزادسازی ها پروژه روشن د شت هم پیش می رود و در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

مدیر منطقه ۴ شهرداری به جانمایی محل جدید نمایشگاه بین المللی اشاره ای کرد و گفت: پس از انتقال نمایشگاه بین المللی به مکان جدید، این مکان که متولی زمین آن در اختیار شرکت آب منطقه ای است و متولی سازه های آن به شهرداری تعلق دارد که پیش بینی شده است این منطقه قرینه پردیس هنر، با کاربری پردیس فرهنگی تعریف شود.

اخوان با بیان اینکه باغ کتاب در پردیس فرهنگی جانمایی می شود، گفت: البته با کمبود اعتبارات نمی توان باغ کتابی با استانداردهای تهران درنظر گرفت اما امیدواریم در ادامه باغ گلها در پردیس فرهنگی، باغ کتاب تاسیس شود.

وی اشاره به کارخانه های متروکه حدفاصل باغ گلها تا پل شهرستان داشت و تصریح کرد: بعد از چند دهه این کارخانه های متروکه با کاربری های متناسب و همگون با محیط اطراف احیا می شوند.

اخوان با اعلام آینکه دو هزار و ۴۰۰ هکتار از سهم سه هزار و ۴۰۰ هکتاری پارک طبیعی شرق اصفهان در منطقه ۴ شهرداری قرار گرفته، ابرازنمود: با نیازسنجی و شرایط محیط زیستی و به کارگیری دو مشاور فاز یکم پردیس اشراق کوه نخودی به بهره برداری می رسد و فاز دوم و سوم این پروژه با مشارکت بخش خصوصی در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: بازارهای گل و گیاه، شهر رویاها، میدان مرکزی میوه و تره بار در منطقه ۴ شهرداری است و طرح جامع  باغ علم و فناوری با همکاری شرکت های دانش بنیان تهیه شده است و بخش عملیاتی آن نیازمند طراحی مجدد دارد.

مدیر منطقه چهار شهرداری اصفهان یکی از دغدغه های این منطقه را تپه اشرف اعلام کرد و گفت: این منطقه میراثی با وسعت ۷ هکتار در اراضی حاشیه رودخانه زاینده رود و خیابان مشتاق قرار دارد و اقدامات کاوش باستان شناسی در اختیار اداره کل میراث فرهنگی است که به علت تنگنای اعتبارات این منطقه بلاتکلیف مانده است  که شهرداری آمادگی هرگونه همکاری را برای پیشبرد این پروژه را دارد.

 

 

 

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار