انتخابات مظهر اتحاد و همبستگی
کد خبر: 991419
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049ud
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
انتخابات در برهه زمانی کنونی نسبت به گذشته از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و مشارکت هر چه بیشتر در آن از بلوغ سیاسی پایان ناپذیر مردم شریف ایران حکایت دارد.
سرتیپ دوم پاسدار حمید هداوند*
سرویس جامعه جوان آنلاین: در هر جامعه‌ای انتخابات و مشارکت مردمی در تعیین نقشه راه برای اهداف خرد و کلان و نحوه عملکرد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هر کشور و همچنین افرادی که به این اهداف ملی جامه عمل بپوشانند، همواره نشان از بلوغ و فهم اجتماعی در راستای حق طلبی و انتظارات در جهت تحقق مطالبات از راه‌های متمدنانه دارد و وجود این امر مهم در هر کشور از آزادی و استقلال به معنی واقعی کلمه برای تمامی شهروندان آن کشور حکایت دارد. مردمان هر جامعه با تمام توان و ظرفیت از این حق استفاده نموده و سهمی بسزا را در تعیین سرنوشت و ساخت آینده کشور خود ایفا خواهند کرد. حکومت‌ها نیز متقابلا موظف به ایجاد فرصت‌های گوناگون برای تحقق مشارکت‌های مردمی خصوصا برای مسائل مهم کشور و اعلام نظر و تصمیم گیری نهایی در رابطه با امور کشور از جانب مردم هستند.
ایران عزیزمان در تاریخ پر فراز و نشیب خود در دوره‌های مختلف تاریخی صحنه تظلم خواهی و تلاش مداوم برای استکبار ستیزی و حق طلبی بوده است و مردم شریف این مرز و بوم با مبارزات خستگی ناپذیر برای تحقق استقلال و آزادی کشور تلاش بی وقفه داشته اند. چنانچه در دهه‌های پر فراز و نشیب قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و غلبه حق بر باطل، مانند دوره‌های قاجار و پهلوی، زنان و مردان غیور و حق طلب به مبارزه با طاغوت‌های زمانه خود برخواستند و سر انجام پس از سال‌ها ممارست و مبارزه پی در پی، در بهار جاودان انقلاب اسلامی در سال ۵۷ به استقلال و آزادی حقیقی بر مبنای دین مبین اسلام دست یافته و پاداش دهه‌ها مبارزه و تلاش خستگی ناپذیر خود را گرفتند و این ثمره پر گهر را به نسل‌های بعدی خود سپردند. به این ترتیب به برکت خون هزاران مجاهد راه حق و رهبری داهیانه بت شکن زمانه، امام خمینی (ره)، بساط ظلم و جور چندین و چند دهه از کشور عزیزمان برچیده شد و دوران بلوغ و مردم سالاری حقیقی که از بزرگترین مواهب آن می‌توان به انتخابات‌های گوناگون اشاره نمود، آغاز گشت.
از این زمان به بعد و در دوره تاریخ چهل و یک ساله انقلاب اسلامی ایران، ملت ایران توانست با عزمی راسخ به خواست حقیقی خود که همانا مشارکت فعال در تعیین سرنوشت خود می‌باشد، دست یافته و با برگزاری و شرکت در انتخابات‌های گوناگون آزادی و استقلال حقیقی را در سایه مردم سالاری دینی به نمایش بگذارد و انتخابات را به یکی از مظاهر اتحاد و همبستگی و همچنین وطن پرستی خود بدل سازد.
انتخابات در برهه زمانی کنونی نسبت به گذشته از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و مشارکت هر چه بیشتر در آن از بلوغ سیاسی پایان ناپذیر مردم شریف ایران حکایت دارد. در وهله اول مشارکت هر چه بیشتر به مانند گذشته بساط حیله و مکر دشمنان و دسیسه چینان را برچیده و کشور را از گزند مکر و حیله معاندان همیشگی کشور عزیزمان مصون خواهد داشت و در وهله دوم فرصت مناسبی برای تحقق هر چه بیشتر عدالت اجتماعی و حل و فصل مشکلات کشور به واسطه ورود نیرو‌های با انگیزه و کارآمد به میدان تصمیم سازی و کاردانی برای پیشرفت، سربلندی و اعتلای ایران عزیزمان است. بر این اساس مشارکت را می‌توان نه تنها حق هر شهروند ایرانی بلکه نوعی وظیفه ملی و دینی دانست تا نه تنها کشور را از گزند دشمنان خود حفظ بداریم بلکه به واسطه شرکت در انتخابات قدمی بس ارزشمند در راستای پیشروی کشور در مسیر رشد و توسعه و تعالی برداشته باشیم. امید است تا در دوم اسفند فراتر از انتظار‌ها و پر شور‌تر از سال‌های گذشته ظاهر شده و با این مشارکت اتحاد و همبستگی خود را بیش از پیش به جهانیان خصوصا دشمنان قسم خورده خود نشان دهیم.
 
* جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار