بودجه ۶ هزار میلیارد تومانی شهرداری اصفهان، تصویب شد
کد خبر: 991353
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049tZ
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
شهردار اصفهان:
دکترقدرت‌اله نوروزی در یکصد و سیزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ۶ هزار میلیارد تومان بودجه سنگینی است، زیرا از دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به این رقم رسیده ایم، این بودجه با حمایت شورای شهر به تصویب رسید و امیدواریم با همکاری شورا، مدیران و کارکنان شاهد تحقق بودجه باشیم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، شهردار اصفهان برنامه شهرداری را برای سال جاری تحقق کامل بودجه ذکر کرد و اظهار کرد: در صورت فراهم بودن شرایط مانند 6 ماهه نخست امسال، امکان افزایش تحقق بودجه وجود داشت اما به دلیل حوادث آبان ماه این امر میسر نشد.  

دکترقدرت‌اله نوروزی با بیان اینکه در شهرداری به دلیل عدم وجود مجوز برای جذب نیرو، "عنوان سازی" وجود داشته است، تاکید کرد: در نظام اداری پنج نوع قرار داد وجود دارد و این در حالیست که شهرداری‌ها ۹ عنوان قراردادی دارند.

شهردار اصفهان در ادامه با بیان اینکه پروژه‌های کشور به پروژه‌های ملی و محلی تقسیم بندی می‌شود، گفت: در اصفهان هم برخی از پروژه‌ها فراشهری است، در خصوص حلقه حفاظتی دو مرحله با وزیر راه و شهرسازی صحبت شد، استانداری تنها می تواند در خصوص نوع طراحی کمک کند زیرا امکان کمک کردن از نظر مالی از سوی این نهاد به شهرداری وجود ندارد.  

وی با اشاره به آخرین وضعیت ایستگاه‌های خط دو مترو اصفهان، تاکید کرد: شش ایستگاه از این پروژه بین ۴۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

افزایش ۳۰ درصد حقوق و مباحث رفاهی کارکنان با مصوبه فوق‌العاده جذب

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز ضمن تقدیر از عملکرد شهرداری، اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و خدمات شهری شهرداری بابت اجرای برنامه های مربوط به دهه فجر و آذین بندی های مربوط، ‌اظهار کرد: با توجه به همزمان شدن ایام دهه فجر امسال با چهلمین روز شهادت سردار سلیمانی برنامه‌ها به گونه‌ای بود که هم حرمت این ایام حفظ و هم برنامه‌های دهه فجر به خوبی برگزار شد.

علیرضا نصر همچنین از برگزاری برنامه فرهنگی "شب اصفهان در تبریز" قدردانی کرد و افزود: اخبار حاکی از استقبال خوب مردم تبریز از این برنامه‌ها بوده است، پخش این برنامه از صدا و سیمای تبریز هم جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی خوبی برای زیباسازی و پیرایش شهر برای اسفندماه امسال تدارک دیده شده است، تصریح کرد: امیدواریم در اجرای این برنامه‌ها نهادهای متولی موفق باشند و شرایط به گونه‌ای باشد که شهر هم برای شهروندان و هم گردشگران قابل قبول باشد.

نصر اصفهانی ضمن تاکید بر صرفه جویی در هزینه های زیباسازی شهر، افزود: باید در این زمینه تا جایی که امکان دارد صرفه‌جویی داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در بودجه امسال در خصوص مباحث رفاهی کارکنان شهرداری اتفاقات خوبی رخ داد و شاهد افزایش خوبی در امور رفاهی بوده‌ایم، تاکید کرد: مصوبه افزایش ۳۰ درصد فوق‌العاده جذب در هیئت وزیران را داشتیم؛ امیدوارم این افزایش در حقوق و مباحث رفاهی بتواند منجر به اتفاقات خوبی در شهرداری اصفهان شود.  

وی ضمن اشاره به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جمعه هفته جاری، گفت: می‌توان فضای بهتری را برای حضور بیشتر مردم در انتخابات فراهم کرد؛ لازم است در این شرایط از حق خود در راستای تعیین سرنوشت استفاده کنیم تا نمایندگانی شایسته وارد مجلس شوند.

سه هزار نفر ساعت کارشناسی برای تدوین بودجه

نصراصفهانی با بیان اینکه امروز بودجه شهرداری در کمیسیون‌های تخصصی و جلسه تلفیق شورای شهر اصفهان به تصویب نهایی می رسد، تاکید کرد: حدود سه هزار نفر ساعت در تدوین بودجه وقت صرف شده است، در نهایت دقت و سعه‌صدر و تلاش همه همکاران در دو نوبت صبح و بعد از ظهر کمیسیون تلفیق، بودجه سال ۹۹ شهر را نهایی کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به بودجه پیشنهادی ارائه شده توسط شهرداری افزود: منابع درآمدی شهرداری پنج هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان و بودجه سازمانها ۷۲۰ میلیارد تومان بوده است که بر اساس بررسی در کمیسیون تلفیق، ۸۸ میلیارد تومان در منابع شهرداری و در سازمان‌ها یک میلیارد تومان تغییر، اعمال شده و بودجه بر روی مرز شش هزار میلیارد تومان بسته شده است. 

وی ادامه داد: از محل تخصیص اوراق مشارکت برای حمل و نقل عمومی ۹۰ دستگاه اتوبوس خریداری شده که از این تعداد ۴۰ دستگاه تا پیش از ایام نوروز وارد ناوگان اتوبوسرانی می شود و ۵۰ دستگاه هم تا پایان اردیبهشت سال ۹۹ به شهر اصفهان تحویل داده می شود.  

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار