هدفگذاری صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری صنعت مبلمان تا ۵ سال آینده
کد خبر: 991136
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049q4
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۵
رئیس اتحادیه فروشندگان مبلمان و درودگران از هدفگذاری صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری صنعت مبلمان تا پنج سال آینده خبر می‌دهد و می‌گوید اکنون میزان صادرات مبلمان از کشور رقمی ناچیز است و ترکیه توانسته است گوی رقابت را از ایران برباید و ۷۰۰ میلیون دلار صادرات داشته‌باشد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش «جوان»، علیرضا عباسی در یک نشست خبری با اشاره به وضعیت واحد‌های تولیدی و رکود اقتصادی کشور گفت: وضعیت امروز واحد‌های تولیدی به سبب تحریم‌ها و جنگ اقتصادی نیست، بلکه به خاطر تصمیم‌گیری‌های غلطی است که بدون مشورت با واحد‌ها و تشکل‌های صنفی صورت گرفته‌است.

وی افزود:‌برخی از قوانین از جمله قانون نظام صنفی کشور به جای آنکه تقویت‌کننده تولید باشد در جهت عکس عمل می‌کند و موجب شده‌است تا مشکلات بیشتری پیش‌روی تولیدکنندگان قرار گیرد. از جمله این قوانین قانون نظام صنفی است که با کمترین مشورت با فعالان این بخش به تصویب رسیده‌است.

عباسی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین دلایلی که موجب کاهش صادرات ایران در صنعت مبلمان شده‌است، قیمت تمام‌شده بالای تولید است این شرایط در بسیاری از واحد‌های تولیدی صنفی دیگر نیز وجود دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان مبلمان و درودگران با بیان اینکه صنعت مبلمان صنعتی زودبازده است، تصریح کرد:‌این صنعت ۸ تا ۱۰ درصد از اشتغال موجود را به خود اختصاص داده‌است و ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال جدید دارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان مبلمان و درودگران تصریح کرد:‌بانک‌ها همراهی لازم را با تولیدکنندگان و اصناف ندارند و این بخش به دلیل نیاز به نقدینگی با ظرفیت پایینی از تولید به کار ادامه می‌دهد به گونه‌ای که برخی از واحد‌های تولیدی تنها با ۵۰ درصد ظرفیت درحال تولید هستند.

عباسی با اشاره به بی‌توجهی دستگاه‌های اجرایی به قانون حمایت از تولید گفت:‌در سال ۹۴ مجلس قانون حمایت از تولید را در کشور مصوب کرد که با وجود تصویب قانونی در عمل به اجرا در نیامده‌است.

وی با اشاره به لزوم ورود نیرو‌های انقلابی، متعهد و متخصص در مجلس در ادامه از نبود نماینده‌ای مرتبط با اصناف در مجلس انتقاد کرد و افزود: تنها در نخستین مجلس پس از انقلاب اصناف در مجلس نماینده داشته‌اند و این وضعیت موجب شده‌است تا برای اصناف تصمیم‌هایی گرفته‌شود که در روند مصوب‌شدن آن دخیل نبوده‌اند.

رئیس اتحادیه فروشندگان مبلمان و درودگران با اشاره به انتخابات پیش‌رو خاطرنشان کرد: بیشتر تصمیم‌گیری‌ها در فضای کلی ناشی از موضوع‌های سیاسی است و درحالی که بخش زیادی از تجار و بازرگانان در مجلس دارای تریبون هستند، اصناف نیز باید نماینده‌ای در این بخش داشته باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار