حرکت شهرداری اصفهان در مسیر تعالی
کد خبر: 990815
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049kt
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان:
نشست اختتامیه دومین دوره فرآیند تعالی سازمانی شهرداری اصفهان با حضور معاونان، مدیران مناطق و سازمان های شهرداری اصفهان و تیم ارزیابی تعالی سازمانی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان در این نشست با بیان اینکه سبک قالب رهبری در مدیریت شهری اصفهان، سبک تحول آفرینی است، اظهار کرد: در مفهوم سازمان استعاره ای تحت عنوان سازمان به مثابه یک موجود زنده وجود دارد. به این مفهوم، سازمان برای بهتر زندگی کردن نیازمند تعالی برای حرکت در مسیر است و تلاش مدل تعالی سازمانی این است که این موجود زنده را که رو به بهبود و تعالی است، ارزیابی تخصصی کند.

علیرضا صادقیان، تصریح کرد: در صورت تعیین سلامتی سازمان هم کارمندان و هم مردمی که قرار است از خدمات آن استفاده کنند به نحو بهتری بهره مند خواهند شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان ادامه داد: اگر سازمان به بیماری گرفتار شود آسیب آن ابتدا به اعضا و سپس به کسانی که قرار است از خدمات سازمان بهره مند شوند، وارد می شود. 

وی با بیان اینکه باید تلاش کرد هم سلامت سازمان و هم سلامت اعضا که در گرو یکدیگر است را تضمین کنیم، اضافه کرد: سازمانی می تواند موفق باشد که در همه جنبه های جسمی و روانی دارای سلامت باشد.

صادقیان تاکید کرد: باید به این فکر کرد که جنبه های سلامت جسم و سلامت روح و روان سازمان چه مواردی است؛ سازمان مانند یک موجود زنده بوده و تعالی، فرآیندی است که می تواند این موجود زنده را همواره سلامت و سربلند حفظ کند. 

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان گفت: پیچیدگی سازمان بی نهایت زیاد است، هر یک از عناصری که در سازمان دخیل هستند خودشان مانند یک موجود پیچیده زنده، بخشی از این سازمان را تشکیل می دهند. 

وی تاکید کرد: یکی دیگر از دلایل این ارزیابی این است که قصد داریم از سلامت مجموعه مدیریت شهری و سلامت کارکنان و همه کسانی که می خواهند از زندگی این سازمان بهره مند شوند، مطلع شویم.

حرکت شهرداری اصفهان در مسیر تعالی با رویکرد تاب آوری و کسب نتایج پایدار

در ادامه دکتر غلامعلی مقصود بیگی سرتیم ارزیابی و ارزیاب ارشد این دوره ارزیابی تعالی سازمانی از سوی سازمان مدیریت صنعتی اظهار کرد: شهرداری اصفهان با توجه به ماموریت خود در مواجهه با جامعه آماری بزرگ شهروندان و از طرفی دیگر ذینفعان از جمله پیمانکاران، تامین کنندگان، شورای شهر و دستگاههای اجرایی و سازمان های وابسته همواره تمام تلاش خود را در جهت توسعه فرهنگ شهروندی از جمله اخلاق مداری، ‌پاسخگویی و شفافیت انجام داده و برنامه های جامع فرهنگی برای تحقق استراتژی های فرهنگی در 1400 و افق 1405 را مدنظر قرار داده است.  

وی تصریح کرد: شهرداری اصفهان ضمن شناسایی مشتریان و تدوین برنامه های ارزش آفرین در حوزه های فنی، عمرانی، حمل و نقل ترافیک، خدمات شهری، شهرسازی و معماری تمام سعی خود را کرده است تا این برنامه ها ارزش مدار بوده و در قالب پروژه های کوچک، ‌متوسط و بزرگ قابلیت رصد کردن داشته باشد.

سرتیم ارزیابی و ارزیاب ارشدتعالی سازمانی، گفت: شهرداری اصفهان در راستای تحقق اهداف خود رویکردهای مناسبی را برای همکاری و مشارکت های اثربخش با دستگاه های اجرایی، پیمانکاران، دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان و ... ایجاد کرده است و این موضوع باعث شده تا پروژه ها با سرعت مناسبتری انجام شود.

دکتر مقصود بیگی افزود: اگرچه شهرداری اصفهان گام های موثری را در شناسایی ذینفعان در حوزه های مختلف انجام داده است و پروژه های پژوهشی در این مورد تعریف کرده و از این طریق حرکت های مناسبی را در حوزه های عمرانی، فرهنگی، خدمات شهری و شهرازی اتخاذ کرده است اما ساماندهی و یکپارچگی و همراستایی نگرش های مسئولیت های اجتماعی، سازمان را در فاصله زمانی کوتاهتری به اهداف می رساند.

وی اضافه کرد: اگرچه شهرداری اصفهان به عنوان یک نهاد عمومی دارای چالش های زیادی از جمله ضعف قوانین و مقررات مواجه بوده و یا چارچوب های محدود کننده دارد اما شهرداری نشان داده که در مسیر تعالی با رویکرد تاب آوری به سمت کسب نتایج پایدار در برنامه ها و پروژه ها و نگاه های آینده خود حرکت می کند.

سرتیم ارزیابی و ارزیاب ارشد تعالی سازمانی با اشاره به توسعه قابلیت های درون سازمانی شهرداری اصفهان، گفت: اگرچه شهرداری اصفهان دارای قابلیت های درون سازمانی متفاوتی در سطوح مختلف سازمانی است اما شناسایی و مدیریت این قابلیت ها در راستای استفاده بهینه از منابع سازمانی می تواند سازمان را در جلوگیری از هدررفت منابع و انتخاب سمت و سوی مناسب برای سرمایه گذاری کمک کند. 

وی با بیان اینکه شهرداری اصفهان رویکرد مدیریت فرآیندها را در سنوات اخیر اتخاذ کرده است، تصریح کرد: شهرداری با الگو برداری از بهترین ها در این حوزه در مسیر ساماندهی و مکانیزه کردن فرایندها و ایجاد نگرش فرآیندی در سطوح مختلف سازمان در این مسیر حرکت کرده است، توجه به چابک سازی فرآیندها از طریق ارزش آفرینی در آینده می تواند انتخاب مسیر را دقیقتر کند و همچنین کوچک سازی و ساختار سازمانی و تعامل با شرکا تجاری می تواند این مسیر را تسریع بخشد.

جاری سازی رویکردهای نوین در شهرداری اصفهان

دکتر مقصود بیگی گفت: شهرداری اصفهان با مدیریتی دوراندیش و خردمند توانسته است رویکردهای نوینی در شهرداری اتخاذ و جاری سازی کند و تحولات موثری در حوزه های مختلف شهر ایجاد کند و این نشان از رویکرد تحول گرا و استفاده از فرصت های پیش رو و تبدیل تهدیدها به فرصت ها توسط شهرداری دارد.  

وی ادامه داد: شهرداری اصفهان با وجود کارشناسان و کارمندان در سطوح تحصیلی مختلف از پتانسیل های بالقوه و بالفعل سرمایه انسانی برخوردار است و می تواند از این طریق با شناسایی استعدادها و بکارگیری تمامی ظرفیت موجود این سرمایه عظیم به دستاوردهای تحول آفرین دست پیدا کند.

بهبود و نوآوری

سرتیم ارزیابی و ارزیاب ارشد تعالی سازمانی تاکید کرد: شهرداری اصفهان با انتخاب رویکرد تعالی سازمانی با یادگیری از سازمان های برتر این مسیر توانسته است بهبودها و نوآوری های متعدد را از جمله در حوزه های شهرسازی، فرهنگی، عمرانی، حمل و نقل و خدمات شهری ایجاد کند. از جمله این نوآوری ها استفاده از سامانه های مختلف و تفکر تکنولوژیک در این مسیر است. 

گفتنی است در این برنامه از 4 عنوان از مجموعه 8 جلدی کودک در زمینه های مدیریت پسماند با عناوین پاکی من و پسماندهای پلاستیکی، پاکی من و پسماندهای تر، ‌پاکی من و پسماندهای کاغذی و پاکی من و پسماندهای خطرناک رونمایی شد. این مجموعه کتاب ها توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با هدف آموزش شهروندی تدوین شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار