تمام شناسنامه‌های تعویضی و مفقودی تا ۳۰ بهمن تحویل می‌شود
کد خبر: 990760
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049k0
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۰
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور:
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: تمام شناسنامه‌های تعویضی و مفقودی که درخواست برای تعویض و صدور شناسنامه داده بودند، برای شرکت در انتخابات تا ۳۰ بهمن‌ماه تحویل داده می‌شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سیف‌الله ابوترابی افزود: در تلاشیم تا زمینه حضور حداکثری هموطنان را در انتخابات پیش‌رو مهیا کنیم و هیچ هموطنی به خاطر نداشتن اوراق هویتی از شرکت در انتخابات محروم نمی‌شود.

وی در ادامه گفت: تمام مقدمات برای شرکت در انتخابات برای همه اتباع ایرانی فراهم و تمهیدات مورد نیاز در برگزاری انتخابات اندیشیده شده است. سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: هموطنان به منظور شرکت در انتخابات اوراق هویتی خود مانند شناسنامه و کارت ملی را در دسترس داشته باشند و چنانچه درخواستی مبنی بر تعویض یا صدور شناسنامه مفقودی داشته باشند زودتر اقدام کنند، چراکه به درخواست‌ها حداکثر تا ۳۰ بهمن پاسخ داده می‌شود.

ابوترابی با اشاره به تشکیل ستاد انتخابات در سازمان ثبت احوال کشور و استان‌ها گفت: سازمان ثبت احوال کشور برابر قانون به عنوان یکی از اعضای هیئت اجرایی در شهرستان‌ها و از مراجع چهارگانه استعلام، مقدمات انتخابات را برگزار می‌کند. وی خاطرنشان کرد: براساس هماهنگی‌های به عمل آمده، تمام هموطنانی که خود را در معرض انتخاب قرار داده‌اند و از طریق وزارت کشور ثبت‌نام کرده‌اند، از سوی سازمان ثبت احوال مورد استعلام قرار گرفته و ما نیز هویت افرادی را که از ما استعلام خواسته‌اند به ستاد انتخابات کشور و شورای نگهبان منعکس کردیم. سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: برای جلوگیری از ازدحام کاری، از دو ماه قبل اعلام آمادگی کردیم و در همه شهر‌ها به‌ویژه تهران بزرگ هرگونه خواسته هموطنان اعم از تغییر نام‌خانوادگی و تعویض اوراق هویتی را سریعاً پیگیری می‌کنیم.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری دوم اسفند سال جاری برگزار می‌شود.

۱۷ میلیون نفر کارت ملی هوشمند ندارند
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره آخرین وضعیت تحویل کارت ملی هوشمند گفت: ۹‌میلیون نفر در نوبت دریافت کارت ملی هوشمند هستند و تاکنون نزدیک به ۸‌میلیون نفر نیز برای ثبت کارت ملی هوشمند خود هیچ اقدامی نکردند. سیف‌الله ابوترابی، با اشاره به آخرین وضعیت تحویل کارت ملی هوشمند اظهار کرد: طبق آخرین آمار‌های به دست آمده، تا‌کنون ۵۵‌میلیون و ۷۰۰‌هزار نفر نسبت به تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند خود اقدام کرده‌اند. او افزود: ۴۶‌میلیون و ۶۰۰‌هزار مورد کارت ملی هوشمند صادره به افراد تحویل داده شده است. سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به وعده چاپخانه دولتی برای تأمین ۹‌میلیون بدنه کارت‌ملی هوشمند گفت: با تحقق وعده چاپخانه دولتی ۹‌میلیون نفری که در نوبت دریافت کارت ملی هوشمند هستند، کارت ملی خود را تحویل خواهند گرفت.

ابوترابی تصریح کرد: نزدیک به ۸‌میلیون نفر نیز برای ثبت نام کارت‌ملی هوشمند خود هیچ اقدامی نکردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار