پیشنهادات وزارت کشور برای دور دوم انتخابات مجلس
کد خبر: 990734
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049ja
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
سرويس سياسی‌ جوان آنلاين: در صورتی که انتخابات در برخی حوزه‌ها به دور دوم کشیده شود، در فروردین ماه سال ۹۹، بعد از سیزدهم، دو جمعه متوالی را در نظر گرفتیم و به شورای نگهبان پیشنهاد دادیم.
به گزارش تسنیم، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در پایان همایش استانداران که در آستانه انتخابات برگزار شد، درباره نحوه نظارت بر هزینه‌کرد نامزد‌ها در انتخابات، گفت: این موضوع اصلاحیه‌ای بوده است که اخیراً در قانون انجام شد و چند روزی بیشتر نیست که به ما ابلاغ شده است، در اجرای این مهم همه نامزد‌های نمایندگی باید حساب باز کنند و در کنار آن حسابرس داشته باشند و باید همه منابع را از طریق این حساب تأمین کنند، بنابراین لازم است اقدامات حسابرسی روی آن اتفاق بیفتد، لذا در عمل نیاز به زمان متناسب خواهد بود.

وزیر کشور ادامه داد: با این وجود، وظیفه وزارت کشور، ابلاغ این مصوبه است که ما به همه فرمانداری‌ها ابلاغ کرد‌ه‌ایم، یکی از وظایفی هم که به عهده وزارت کشور گذاشته شده تعیین میزان منابع لازم سرانه برای تبلیغات هر نامزد در انتخابات است که این را گفته‌ایم تا محاسبه کنند، ولی نحوه محاسبه و نظارت بر آن به دلیل آنکه زمان خیلی کوتاه است، حتماً امسال نامزد‌ها به صورت کامل نمی‌توانند دنبال کنند.
رحمانی‌فضلی گفت: توصیه ما به همه این است که هرچقدر می‌توانند این کار را انجام دهند، زیرا قانون است، تا بعد از طریق دستگاه‌های نظارتی دچار اشکال نشوند.

وی درباره تعداد واجدان شرایط گفت: تعداد واجدان شرایط اخذ رأی را همچنان که قبلاً اعلام کرده‌ایم، بیش از ۵۷ میلیون نفر (۵۷ میلیون و ۹۲۸ هزارو ۱۵۹) است. در صورتی که انتخابات در برخی حوزه‌ها به دور دوم کشیده شود، در فروردین ماه سال ۹۹، بعد از سیزدهم، دو جمعه متوالی را در نظر گرفتیم و به شورای نگهبان پیشنهاد دادیم که هر کدام را قبول کنند، ما آمادگی برگزاری داریم.
رحمانی‌فضلی درباره رسیدگی به تخلفات انتخاباتی نیز گفت: امیدواریم تخلفی صورت نگیرد، چراکه همه باید به صورت قانونی و دقیق طبق قانون عمل کنند، اما ما در وزارت کشور گروه‌های بازرسی داریم که از یک ماه قبل فعال شدند و تمام اقدامات و تمام رفتار‌ها و اقدامات و عناصر مرتبط به نامزد‌ها را و خود نامزد‌ها را در نظر داشته‌اند که تا الان گزارشات زیادی مبنی بر امر تخلف نداشته‌ایم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار