مثل هاشمی یا مثل گوینده «تَکرار»؟!
کد خبر: 990525
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049gD
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
روزنامه آرمان که به روزنامه خانواده آیت‌الله هاشمی معروف است، در یادداشتی اصلاح‌طلبان را سرزنش کرده که در غیاب آیت‌الله هاشمی و به جای عمل به درس‌های باقی مانده از او، «بازهم گویا نوبت اجتهاد‌های شخصی برخی اصلاح‌طلبان مشابه انتخابات ۸۴؛ رسیده که یا نسخه «اصرار نکنید!» برای کناره‌گیری از انتخابات بپیچند یا از «بازی دوسر انتخابات ۹۴» دم بزنند تا خدای نکرده در انتخابات ۹۸ ثلمه‌ای به اعتبار «تَکرار می‌کنم» وارد نشود.» کنایه او مشخصاً به حامیان محمد خاتمی است؛ کسی که در انتخابات قبلی از مردم خواست رأی قبلی خود را «تَکرار» کنند.

در ادامه این یادداشت، باز هم با کنایه می‌خوانیم: «عجبا که این‌ها چه زود فراموش کرده‌اند که آیت‌الله هاشمی برای بازشدن همین مسیر امید انتخاباتی در اوج ناامیدی‌های سال ۹۲، صلاحیت ۶۰ ساله خود را هم فدا کرد ولی امروز عده‌ای که از نردبان فداکاری او در سه انتخابات اخیر بالا رفته‌اند، در پی حفظ آبروی خود افتاده‌اند.»

نویسنده یادداشت پیروزی‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان را نتیجه ایستادگی و فداکاری هاشمی می‌داند و درخواست می‌کند که به همان روش هاشمی عمل شود: «این درست که آیت‌الله هاشمی دیگر نیست ولی آیا آموزه‌های او را باید به این سرعت از یاد برد؟ مگر آیت‌الله هاشمی نمی‌گفت راهی جز «صندوق‌های رأی برای تغییر و اصلاحات» نیست؟ مگر از سال ۹۴ تا امروز دنیا به پایان رسیده که اینگونه نسخه ناز و نیاز برای انتخابات می‌پیچید؟ جمهوری اسلامی، فردا ندارد؟ یادتان رفته در دوران احمدی‌نژاد به کجا می‌رفتیم؟ و این هاشمی بود که قریب یک دهه ایستاد تا ورق را برگرداند. ناامیدی امروز بیشتر است یا ناامیدی قبل از انتخابات ۹۲؟ امیدتان کمتر شده یا فیل‌تان یاد هندوستان افتاده؟ کدام رد صلاحیت شده امروز، صلاحیتش حتی به‌قدر نیمی از صلاحیت آیت‌الله هاشمی می‌رسد؟ آیت‌الله هاشمی را رد صلاحیت کردند، چه کرد؟ قهر کرد و نسخه «اصرار نکنید» پیچید؟ یا مردانه ایستاد و گفت شورای نگهبان کار خودش را بکند و من کار خودم را می‌کنم! و با همین ایمان راسخ انتخابات ۹۲ را با اطمینان قلبی به همراهی مردم برد. انتخابات ۹۴ هم آمدند راهش را سد کنند، اما او بازهم عقب ننشست. این‌بار دامنه اعتدال را بازتر کرد و با جذب اصولگرایان معتدل کاری کرد تا هر که در لیست هاشمی نبود، رأی نیاورد. این راه هاشمی در انتخابات است حالا اصلاحات می‌خواهد راه خودش را برود، برود! قبلاً رفته و نتیجه‌اش را هم دیده‌اند. اگر بازهم بروند همان نتیجه را خواهند دید. فقط بدانند شطرنج هاشمی در انتخابات بازهم نتیجه می‌دهد... امروز وقت بازی‌های سیاسی نیست.»
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
France
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۵
0
1
همان دامنه باز اعتدال کار را به اینجا کشانده ؟
با تکرار دیدید در زمان احمدی نژاد به کجا میرفتیم هم موضوعی روشن نمیشود.....
همه مدعیان اعتدال و اصلاحات جرات دارند بروند میان مردم ببینند کی فریاد میزند برگرد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
0
1
پشت سر مرده حرف نزنید نتیجه را ببینید پراید 70 میلیون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/می توانی پسر 40 ساله مجردت را سر و سامان بده
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار