گامهای بلند پالایشگاه نفت اصفهان درکاهش مصرف منابع آب
کد خبر: 990254
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049bq
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
براي نخستين بار در کشور ؛
نخستين پروژه ملي تصفيه پساب و استفاده صنعتي از فاضلاب شهري در شركت پالايش نفت اصفهان وخط انتقال ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه پساب شهری براي نخستين بار در کشور افتتاح و با حضور استانداربهره برداری رسمي شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، نخستین پروژه ملی زیست محيطي تصفيه و استفاده صنعتي از فاضلاب شهري در شرکت پالايش نفت اصفهان با رويکرد کاهش مصرف منابع آب شرب با ظرفيت ۷۵۰ متر مكعب در ساعت به صورت رسمي به بهره برداري رسيد.

در این پروژه بر اساس برنامه ریزی‌ها، انتقال و تصفيه پساب شاهين شهر با همکاري دو شرکت داخلي در سه مرحله ساخت ايستگاه پمپاژ پساب در محل تصفيه خانه، احداث خط انتقال پساب به پالايشگاه و ساخت تصفيه خانه در محل اين شرکت انجام گرفته است، به طوري كه ۷۵۰ متر مكعب پساب شهري در ساعت را تصفيه مي كند.  اين پروژه در مدت ۲۴ماه و با هزينه بالغ بر ۱۰۰ميليارد تومان در محل شركت پالايش نفت اصفهان احداث شد.

افتتاح سکوهای بارگیری فرآورده‌هاي سبک در شرکت پالايش نفت اصفهان

همچنین شرکت پالایش نفت اصفهان به منظور بارگیري فرآورده‌هاي ويژه خود، ۱۸ سکوي بارگيري با هدف بارگيري محصولاتي همچون لوب کات، آيزوريسايكل، انواع حلال ها و وكيوم باتوم(ته مانده برخ خلا) طراحي و در مساحت ۱.۵هكتار با هزينه‌اي بالغ بر ۶۰ ميليارد تومان احداث كرده است.

این سکوها به صورت دو نازله در ۹ ردیف در نظر گرفته شده است، به طوری که سکوي بارگيري وظيفه ارائه فراورده هاي سبك مانند انواع حلال ها و ۶ سكو نيز وظيفه بارگيري فراورده هاي سنگين مانند لوب كات، وكيوم باتوم و آيزوريسايكل را برعهده دارد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار