پروژه میدان شهدای هسته ای پس از سال ها تعیین تکلیف شد
کد خبر: 990248
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049bk
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
مدیر منطقه 4 شهرداری اصفهان:
مدیر منطقه 4 شهرداری اصفهان با بیان اینکه احداث میدان شهدای هسته ای تحول بزرگی در منطقه 4 ایجاد می کند، گفت: این پروژه شامل حدود 39 هزار مترمربع عرصه است که یکی از بزرگترین پروژه ها با کارکرد هندسی و ترافیکی به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، رضا اخوان در نشست هم اندیشی شهردار اصفهان با معتمدان مردم و شهروندان مشارکت جوی منطقه 4 شهرداری اصفهان، اظهار کرد: منطقه چهار شهرداری اصفهان یکی از نقاط استراتژیک شهر اصفهان با وسعت 7 هزار و 500 هکتار است که از این میزان 15 درصد در محدوده قانونی شهر اصفهان و 85 درصد در حریم شهر قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: 15 درصد واقع در محدوده قانونی شهر اصفهان، حدود یک هزار و 135 هکتار است که از این میزان بالغ بر 95 درصد که قابلیت ساخت و ساز داشته شکل گرفته و از 95 درصد آن حدود 70 درصد نوساز است؛ حدود 72 هکتار از مساحت منطقه بافت فرسوده است که عمده آن در محله کردآباد قرار دارد.

مدیر منطقه 4 شهرداری اصفهان ادامه داد: این بافت فرسوده مصوب منطقه 4 است که با الحاق روستاهای پینارت،‌ طی بازنگری برنامه ریزی های بافت فرسوده، محله کلمه خواران به این بافت اضافه می شود.

وی با بیان اینکه بودجه منطقه 4 در سال 97 حدود 115 میلیارد تومان بوده که 94 درصد آن وصول شد، افزود: در سال 98 با توجه به شرایط ویژه حدود 17 درصد یعنی 135 میلیارد تومان افزایش بودجه داشتیم که تاکنون حدود 70 درصد آن تحقق یافته و امیدواریم تا پایان سال به تحقق 100 درصدی بودجه برسیم. 

اخوان اضافه کرد: به لحاظ محدودیت منطقه امکان تفکیک اراضی قابل تفکیک وجود ندارد؛ با توجه به مشارکت سرمایه گذاران و شهروندان منطقه در راستای ساخت و ساز و اجرای پروژه های مسکونی و ... طی این سال ها و با توجه به شرایط خاص اقتصادی، منطقه 4 برای کسب درآمد با مشکلاتی مواجه بود که با تغییرات در برنامه ریزی و سیاست ها موفق شدیم این منطقه را به شرایط درخور برسانیم.

پروژه ای بزرگ با کارکرد هندسی و ترافیکی

وی با بیان اینکه امروز تمام پروژه های منطقه 4 فعال است، گفت: یکی از پروژه های شهر اصفهان (میدان شهدای هسته ای) که سال ها بلاتکلیف مانده بود با حمایت شهردار و اعضای شورای شهر آزادسازی و تعیین وضعیت شد و اجرای آن تاکنون 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است؛ با حمایت مدیران شهرداری قسمت اصلی پروژه یعنی حلقه ترافیکی تا شب عید در اختیار مردم قرار می گیرد. 

مدیر منطقه 4 شهرداری اصفهان اضافه کرد: این پروژه شامل حدود 39 هزار مترمربع عرصه است که یکی از بزرگترین پروژه ها با کارکرد هندسی و ترافیکی ویژه است و سه خیابان اصلی با عرض 60 متر به علاوه یک خیابان دسترسی محلی پینارت به این میدان منتهی می شود که هر یک از این خیابان ها یک پروژه بسیار بزرگ محسوب می شود.

وی افزود: در مجموع اجرای خیابان های منتهی به میدان شهدای هسته ای که جزو ابرپروژه ها محسوب می شود تا پایان سال آینده با آزادسازی و پیش بینی بودجه، انجام و در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

اخوان ادامه داد: قبلا پروژه تقاطع غیرهمسطح رضوان بر روی رینگ چهارم اجرا شده بود که متاسفانه دو لوپ و رمپ آن احداث نشده بود که هفته آینده به بهره برداری می رسد.

مدیر منطقه 4 شهرداری اصفهان تاکید کرد: از شاخصه های ویژه این منطقه وجود 30 درصد فضای سبز شهر اصفهان با سه عرصه بزرگ فضای سبز است که در سال گذشته با توجه به مشکلات شدید خشکسالی فضای سبز موجود را حفظ و برای سال های آینده با پیش بینی احداث منابع آب،‌ خرید پساب،‌ احداث پمپاژ پساب و لوله گذاری به طول 10 کیلومتر برنامه ریزی های لازم صورت گرفت؛ همچنین احداث منابع آب مشتاق در دستور کار قرار دارد و هفته آینده کلنگ زنی می شود.

وی اضافه کرد: هفته آینده احداث آشیانه، بازسازی و نوسازی ایستگاه آتش نشانی شماره 4 در تقاطع خیابان حمزه و پروین کلنگ زنی می شود. با توجه به شرایط ویژه و پراکندگی برخی از محلات از جمله محله روشن دشت، پینارت و روستاهای الحاقی که در سال 85 بدون مطالعات لازم به منطقه 4 شهر اصفهان الحاق شده است، کمتر مورد توجه بوده است.

با احداث بازار بزرگ گل و گیاه، مشکل همدانیان حل می شود

اخوان افزود: یکی از پروژه هایی که باعث رونق، سرزندگی و ارزش افزوده ویژه برای محلات پینارت، روشن دشت، زاینده رود، اراضی موسوم به تفکیکی های محسن پور، سامان گستر و ... می شود پروژه میدان شهدای هسته ای و خیابان های اطراف آن است که احداث آن در سال جاری و سال آینده تاثیر به سزایی در منطقه خواهد داشت. همچنین برنامه هایی برای سال آینده مانند احداث پارک، مجموعه های ورزشی، توسعه فضای سبز، خیابان سازی، پیاده روسازی و ... برای این محله ها انجام می شود تا از شرایط فعلی خارج شود.             

وی تاکید کرد: یکی از پروژه هایی که با محوریت سازمان ها و شرکت ها در حال انجام است پروژه نمایشگاه بین المللی اصفهان است که تاثیر بسزایی در منطقه می گذارد، همچنین پروژه بزرگ بازار جدید گل و گیاه در محدوده بلوار رضوان در حال اجراست که تاثیر بسزایی در محل مورد نظر دارد. این بازار باعث می شود تا خیابان همدانیان نیز از مشکلات فعلی رهایی پیدا کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار