مجموعه مدیریت شهری برای تبدیل کرج به شهری پایدار است
کد خبر: 990007
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Xr
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۲
شهردار کلانشهرکرج تاکید کرد
شهردار کلانشهرکرج گفت : مدیریت شهری کرج برای توسعه فضاهای سبز در مناطق کم برخوردار برنامه ریزی کرده است، اضافه کرد: تا پایان سال جاری چندین پروژه دیگر در حوزه فضای سبز در کرج به بهره برداری می شود.

علی کمالی زاده در آیین بهره برداری همزمانِ پارک مادر و فاز ۲ پارک یادگار امام (ره) با تبریک دهه مبارکه فجر، اظهار داشت: به مناسبت امروز که به نام مادران شهید است این پارک به نام مادر مزین شده است.

وی مساحت پارک مادر را ۱.۲ هکتار اعلام کرد و گفت: این مجموعه با اعتباری بیش از ۳ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه رویکرد شهرداری کرج تبدیل عرصه های خالی به فضای سبز است، تاکید کرد: مدیریت شهری کرج با احداث این فضاها، برای تبدیل کرج به شهری پایدار تلاش می کند.

شهردار کرج همچنین به افتتاح فاز ۲ پارک یادگار امام خمینی (ره) نیز اشاره کرد و افزود: فاز ۲ این پارک با مساحت ۷ هزار مترمربع در محدوده منطقه ۴ شهرداری کرج قرار دارد.

وی در بخش دیگری با بیان اینکه مدیریت شهری کرج برای توسعه فضاهای سبز در مناطق کم برخوردار برنامه ریزی کرده است، اضافه کرد: تا پایان سال جاری چندین پروژه دیگر در حوزه فضای سبز در کرج به بهره برداری می شود.

به گفته کمالی زاده؛ نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی کرج خبر دیگری است که در روز های آتی به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

کرج با چالش های زیادی در حوزه محیط زیست روبرو است

در ادامه ، رییس کمیسیون محیط زیست شورای شهر کرج گفت : نزدیک به ۲ دهه است که دولت برنامه کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها را دنبال می‌کند اما توفیق زیادی در این خصوص حاصل نشده و هر روز بر شدت آلودگی کلانشهرها افزوده می‌شود.

حسین محمدی اظهار داشت: کرج چهارمین کلانشهر بزرگ کشور است که با چالش‌های متعدد محیط زیستی از جمله آلودگی هوا روبرو است.

وی در ادامه با بیان اینکه از عوامل مهم در آلودگی هوا مسئله ترافیک، ترددهای برون و درون شهری و همچنین فعالیت صنایع به دلیل استقرار شهرک‌های صنعتی است، عنوان کرد: نزدیک به ۲ دهه است که دولت برنامه کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها را دنبال می‌کند اما توفیق زیادی در این خصوص حاصل نشده و هر روز بر شدت آلودگی کلانشهرها افزوده می‌شود.

رییس کمیسیون محیط زیست، سلامت و امینی شورای شهر کرج گفت: از طرفی در چند دهه گذشته بخش زیادی از فضای سبز کلانشهرها از بین رفته است، از شروع کار شورای پنجم اعتبارات این بخش را دو برابر کرده ایم تا عقب ماندگی های حوزه فضای سبز جبران شود.

این مسئول بیان کرد: قصد داریم در سال آینده با اعتبارات لازم جنگل‌های اطراف کرج را توسعه داده و در کنار آن پارک‌های محله‌ای را نیز در مناطق محروم افزایش دهیم.

به گفته محمدی؛ رویکرد دیگر مدیریت شهری کرج افزودن کارکردهای گردشگری و تفریحی به فضاهای سبز ایجاد شده در کرج است تا در کنار بهبود فضای سبز، محیطی مناسب برای تفریح و ورزش شهروندان نیز فراهم شود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار