کارآفرینی یک انضباط عملی است
کد خبر: 989952
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Wy
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان:
سید حسن قاضی عسگر با بیان اینکه کارآفرینی یک راز نیست، یک انضباط عملی است، گفت: اکنون در حال تاسیس یک کارخانه نوآوری هستیم که از پایین بتوانیم ایده های بیشتری به آن مجموعه اضافه کنیم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان درسیزدهمین جشنواره تقدیر از کارافرینان برتر استان اصفهان در اتاق بازرگانی، اظهار کرد: ایجاد یک ساز و کار خوب، یکی از مسائل و مشکلاتی که با آن درگیر هستیم و مشکل اصلی در اکثر دستگاه ها این است که چطور یک سیستم ساز و کار ایجاد کنیم.

اسید حسن قاضی عسگرفزود: ایجاد این سیستم ساز و کار، توسعه اقتصادی دانش بنیان را محقق می شود و با راه اندازی شهرک علمی و تحقیقاتی استان در کشور پیشتاز آن هستیم.

وی با بیان اینکه اکنون در کشور مرحله کودکی این شهرک به اتمام رسیده و وارد مرحله بلوغ این شهر شده ایم. در این پنج ماه گذشته و پس از دوره بسیار طولانی منطقه ویژه علم و فناوری شکل گرفته است که در واقع مکمل شهرک است.

قاضی عسگر ادامه داد: در منطقه دیگری از علوم و فناوری قرار است که توانمندی‌های پراکنده‌ای که سراسر استان قرار دارد، در کنار هم قرار گیرند. در طول ۴۰ سال گذشته از جمله دستاوردهای آن توسعه صنایع دفاعی، توسعه سد سازی راهسازی و... و. است.

وی با اشاره به دیگر حوزه هایی که در کشور در آنها رشد داشته ایم، تصریح کرد: در یکی از حوزه ها از جمله صنایع دفاعی که کمتر رشد کرده‌ایم و آن توسعه فناوری است. به این منظور که با جمع آوری فنون در کنار یکدیگر کاری سطح بالاتر ارائه دهید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان در کنار هم قرار دادن و تولید تکنولوژی برتر را برعهده منطقه ویژه علم و فناوری دانست و گفت: اکنون در حال تاسیس یک کارخانه نوآوری هستیم که از پایین بتوانیم ایده های بیشتری به آن مجموعه اضافه کنیم.

قاضی عسگر با اشاره به افتتاح ناحیه نوآوری و فناوری در دانشگاه اصفهان، گفت: تفاوت کارآفرینی با اشتغالزایی در این موارد است که کارآفرینان شخصیت‌های منحصر به فردی هستند که قابل پیش‌بینی نیستند و ویژگی‌های بسیار متنوعی دارند. هرکس با بدون در نظر گرفتن رنگ پوست، جنس، سن، ملیت و دیگر مشخصات می تواند کارآفرین باشد و هیچ محدودیتی در این این‌باره وجود ندارد.

وی افزود: کارآفرینی یک راز نیست، یک انضباط عملی است از ویژگی های کارآفرینان می‌توان به مسئولیت پذیری، ریسک پذیری، متعادل بودن، ایمان به موفقیت، سطح انرژی بالا، آینده نگری، مهارت در ساماندهی و ... اشاره کرد.

:

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار