ظریف: ترور شهید سلیمانی پایان حضور امریکا در منطقه را رقم زده است
کد خبر: 989735
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049TT
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰
سرویس سیاسی جوان آنلاین: محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در گفتگو با شبکه خبری المیادین لبنان گفت که اقدام تروریستی ترامپ در ترور شهید سلیمانی پایان حضور امریکا در منطقه را رقم زده است.

ظریف در بخشی از این مصاحبه گفت: دولتی که آنقدر شجاعت ندارد که در برابر یک فرمانده بجنگد و باید این فرمانده را از طریق یک اقدام تروریستی بزدلانه شهید کند. وی افزود: شما باید با یک فرمانده نظامی در میدان نبرد بجنگید نه به صورت یک اقدام بزدلانه عمل کنید.

وزیر خارجه ایران اضافه کرد: من فکر می‌کنم امریکا در چند هفته گذشته اقداماتی کرده که ماهیت خود را در منطقه به ما بهتر نشان داده است. ظریف در ادامه گفت: نخست اینکه آن‌ها آنقدر بزدل هستند که نمی‌توانند با یک رهبر نظامی در میدان جنگ برخورد بکنند و دوم اینکه به تمام کشور‌های عرب منطقه ما نشان داد که در دعوای اعراب و رژیم صهیونیستی امریکا میانجی نیست. وی با بیانی اینکه امریکا از رژیم صهیونیستی، صهیونیست‌تر است، گفت: آقای ترامپ معامله قرنی که پیشنهاد کرد در واقع از هر چه صهیونیست‌ها در هر زمان خواستار آن بودند، بیشتر است و این دو واقعیت است که من فکر می‌کنم آثار خون پاک شهید سلیمانی است و برای همین هم هست که می‌گویم شهید سلیمانی از ژنرال سلیمانی احتمالاً در منطقه ما مؤثرتر است.

وزیر خارجه ایران در ادامه گفت: اقدامی که آقای ترامپ انجام داد اقدام تروریستی دولتی است. وی اکنون هم متهم به تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران است و هم تروریسم فرهنگی. ظریف اضافه کرد: ترامپ تهدید کرده است که مناطق فرهنگی ما را می‌زند و هم متهم است به تروریسم دولتی. جمهوری اسلامی از راه مراجع مختلف این سه اتهام ترامپ را دنبال خواهد کرد. فعلاً در افکار مراجع عمومی آقای ترامپ به این سه گناه بزرگ و این سه جنایت شناخته شده است. به یاری خدا در سایر مراجع هم همین را پیگیری خواهیم کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار