محاکمه عاملان قتل در خانه فساد
کد خبر: 989365
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049NV
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۵
مرد جوان و دوست نوجوانش که به اتهام قتل دو زن در خانه فساد بازداشت شده‌اند، روز گذشته محاکمه شدند.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، این پرونده از شهریور سال گذشته با اعلام ناپدید شدن زنی میانسال در دستور کار مأموران کلانتری‌۱۶۱ ابوذر قرار گرفت. همسایه این زن در توضیح به مأموران گفت: «مهتاب در همسایگی ما زندگی می‌کرد. او رفت و آمد‌های مشکوک داشت و زنان و مردان زیادی به خانه او رفت و آمد می‌کردند. چند بار به او تذکر دادیم و قرار بود از این خانه نقل مکان کند، اما مدتی است از او خبری نیست. مطمئن هستیم اسباب کشی نکرده است.»

با ثبت این توضیحات، مأموران به آدرس خانه آن زن رفتند و بعد از بازکردن قفل در، با اجساد متعفن مهتاب و زن جوانی به نام مبینا روبه‌رو شدند که سر آن‌ها از بدنشان جدا شده بود. با انتقال اجساد به پزشکی قانونی، از آنجائیکه در بررسی از محل حادثه فرضیه قتل با انگیزه سرقت قوت گرفته بود، بررسی‌ها در این باره ادامه پیدا کرد.

به این ترتیب در بررسی از تلفن همراه مهتاب چند نفر بازداشت شدند تا اینکه یکی از آن‌ها به نام حامد ۱۷‌ساله به قتل با همدستی دوستش به نام اصغر ۲۸‌ساله اعتراف کرد.

حامد در بازجویی‌ها گفت: «مدتی قبل از شهرستان برای کار به تهران آمدم و از طریق یکی از اقوام با اصغر آشنا شدم. اصغر قصاب بود و با مهتاب رابطه داشت. مهتاب دختران جوان را به اصغر معرفی می‌کرد و به ازای این کار از او پول می‌گرفت. روز حادثه با وسوسه‌های اصغر به خانه مهتاب رفتیم تا با دختر جوانی آشنا شویم، اما بعد از ورود به خانه یکباره تصمیم به سرقت گرفتیم. برای انجام نقشه دست و پای دو مقتول را بستیم تا همه خانه را برای سرقت بگردیم، اما دو زن شروع به داد و فریاد کردند. آنجا بود که اصغر با چاقویی که همراه داشت آن‌ها را به قتل رساند و سپس سر آن‌ها را از بدن جدا کرد.» پسر نوجوان در آخر گفت: «بعد از قتل همه خانه را گشتیم، اما پولی برای سرقت پیدا نکردیم.»

بعد از اظهارات حامد دوست او نیز بازداشت شد و به جرمش اعتراف کرد. با اقرار دو متهم، پرونده صبح دیروز در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی رسیدگی شد. ابتدای جلسه پدر و یکی از دختران مهتاب درخواست قصاص کردند. در ادامه دیگر دختر مهتاب که به اتهام آدم‌ربایی از زندان به دادگاه اعزام شده بود، نیز درخواست قصاص کرد. شوهر مبینا نیز به نیابت از فرزند صغیرش درخواست قصاص کرد.

در ادامه اصغر به اتهام مباشرت در قتل و مشارکت در سرقت در جایگاه قرار گرفت و گفت: «دو قتل را قبول دارم، اما مشارکت در سرقت را قبول ندارم. حامد از ترس اظهار کرده است که برای سرقت به خانه مهتاب رفته بودیم. او دروغ می‌گوید و فقط برای دوستی به آنجا رفته بودیم.» متهم در خصوص قتل گفت: «روز حادثه مهتاب مرا به خانه‌اش دعوت کرد و قرار بود با مبینا دوست شوم. من و مبینا در حال صحبت بودیم که به خاطر پول با هم درگیر شدیم. مبینا شروع به ناسازگاری کرد و از آنجائیکه به بیماری صرع و اعصاب مبتلا بودم کنترلم را از دست دادم به همین دلیل او و مهتاب را به قتل رساندم و سپس سر آن‌ها را بریدم.» در ادامه حامد ۱۷‌ساله به اتهام معاونت در قتل دو زن و مشارکت در سرقت در جایگاه ایستاد و با قبول جرمش بار دیگر ماجرا را شرح داد و گفت: انگیزه قتل سرقت از خانه زن میانسال بوده است و اصغر دروغ می‌گوید.

در پایان هیئت قضایی جهت صدور رأی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار