دستیابی به تکنولوژی پرتاب ماهواره حاصل اتکا به توان داخلی است
کد خبر: 989136
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Jo
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس:
دستیابی به فناوری و تکنولوژی برترساخت و پرتاب ماهواره در نتیجه اتکا به توان داخلی و ظرفیت‌های علمی جوانان و نخبگان کشور است و این مسئله به مذاق غربی‌ها خوش نمی‌آید.
به گزارش جوان آ‌نلاین به نقل از خبر ۲۴، دستیابی به فناوری و تکنولوژی برترساخت و پرتاب ماهواره در نتیجه اتکا به توان داخلی و ظرفیت‌های علمی جوانان و نخبگان کشور است و این مسئله به مذاق غربی‌ها خوش نمی‌آید.
محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین درمجلس شورای اسلامی درگفتگو با خبرنگار سرویس علمی خبر ۲۴ با بیان اینکه تکنولوژی پرتاب ماهواره از مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین علوم روز بوده و دستیابی به آن یک دستاورد بزرگ علمی است، گفت: ملت بزرگ ایران علیرغم تحریم‌های سنگین ظالمانه‌ای که سالهاست بر ان‌ها تحمیل شده، امروز به برکت انقلاب اسلامی و اتکا به توان داخلی و علم متخصصان ایرانی، مستقل و بدون هیچ کمک خارجی و وابستگی، توانست به این پیشرفت بزرگ علمی دست پیدا کند.
وی با اشاره به تبلیغات منفی غرب علیه این دستاورد بزرگ علمی - تحقیقاتی کشورمان، اظهارداشت: این مسئله برای غربی‌ها قابل تحمل نیست و به همین دلیل با اظهارنظر‌های غیرواقع که حاکی از خشم و حسادت است سعی دارند این دستاورد علمی را به نحوی تغییر داده و عنوان کنند که ما به دنبال کار نظامی بوده ایم تا حقیقت پیشرفت‌های فناورانه ما دور از اذهان دنیا بماند.

سانسور واقعیت در رسانه‌های غربی
رضایی با اشاره به اینکه دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌های غربی به دنبال سانسور واقعیت‌ها و کوچک شمردن دستاورد‌های علمی ما هستند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه علیرغم تبلیغات مسموم دشمن، مردم دنیا و منطقه و همه آزاداندیشان جهانبه خوبی درک کرده اند که پیشرفت‌ها و دستاورد‌های جمهوری اسلامی درعرصه‌های متعدد سرمایه‌های ارزشمندی هستند که حاصل عبور از فشار‌ها و تحریم‌های سنگین نظام استکباری و تکیه بر ظرفیت‌های بومی جوانان این مرز و بوم است.
نماینده مردم خمین درمجلس شورای اسلامی تبلیغات رسانه‌های غربی را ناکارآمد و بی اثر درعزم و اراده مردم ایران توصیف کرد و ادامه داد: آن‌ها با استفاده از ابزار‌های رسانه‌ای و بوق‌های تبلیغاتی خود تلاش دارند با ایجاد عمیات روانی پیشرفت‌های جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران را دست کم و بی ارزش جلوه دهند، ولی با هوشیاری مردم و وقوف به ارزش واقعی این دستاورد‌ها قطعا ان‌ها راه به جایی نمی‌برند و پرتاب موفقیت آمیز این ماهواره عملا این مسئله را روشن می‌سازد چراکه این کارمایه مباهات و افتخارملی برای همه ماست.

هدایت‌های رهبری شاه کلید موفقیت و پیشرفت است
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس دهم درپایان با اشاره به نقش سازنده هدایت‌های مقام معظم رهبری در پیشرفت‌های نظام و انقلاب، گفت: سیاست گذار و ترسیم کننده مسیر اصلی نظام جمهوری اسلامی ما مقام معظم رهبری است و از اواسط دهه هفتاد که معظم له بر لزوم سرعت بخشیدن به حرکت علمی کشور تأکید فرمودند، شاهد دستاورد‌های بسیار ارزنده و بزرگی در حوزه‌های مختلف علمی در کشور بوده ایم که دستیابی به تکنولوژی ساخت و پرتاب ماهواره یکی از این دستاوردهاست.
رضایی تصریح کرد: هدایت های، ولی امرمسلمین شاه کلید اصلی کسب موفقیت‌های بزرگ و پیشرفت‌های علمی و دانشی کشور محسوب می‌گردد و همه مسئولان کشور در همه زمینه باید با تأسی به سیاست گذاری‌ها و فرامین ایشان، زمینه‌های پیشرفت‌های بیشتر و گسترده‌تر کشور را فراهم نمایند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار