اجرای رنگین‌کمانی از موسیقی آذربایجان
کد خبر: 988796
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049EK
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۰
در برج «آزادی» روی صحنه می‌رود
گروه موسیقی «وحید اسداللهی» به سرپرستی وحید اسداللهی از نوازندگان و آهنگسازان مطرح موسیقی آذربایجان در چارچوب سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه می‌پردازد.
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: گروه موسیقی «وحید اسداللهی» به سرپرستی وحید اسداللهی از نوازندگان و آهنگسازان مطرح موسیقی آذربایجان در چارچوب سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر به اجرای برنامه می‌پردازد.
وحید اسداللهی با اشاره به برنامه‌های گروهش در سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر به مهر گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته قرار است روز شنبه ۲۶ بهمن‌ماه کنسرتی را در چارچوب سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر در برج آزادی تهران برگزار کنیم. این کنسرت دربرگیرنده اجرای رپرتواری تقریباً کامل از رنگین‌کمان موسیقی منطقه آذربایجان است که آنسامبلی از نوازندگان ساز‌های ایرانی و منطقه آذربایجان متشکل از مراد اسداللهی، رضا اسداللهی و بنده به‌عنوان نوازندگان گارمون، سعید میرزازاده نوازنده کمانچه، افشار نامور نوازنده تار، فرامرز جوادی نوازنده قوپوز و تعدادی دیگر از هنرمندان پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد. وی درباره رپرتواری که برای این کنسرت انتخاب شده نیز بیان کرد: آنچه ما در کنسرت جشنواره برای مخاطبان اجرا می‌کنیم مبتنی بر چند بخش خواهد بود که در بخش بی‌کلام نوازندگان ساز‌های مختلف به تناسب قطعاتی که برای ساز‌های بومی منطقه آذربایجان طراحی شده قطعاتی را به صورت گروه‌نوازی و تک‌نوازی اجرا می‌کنند که فکر می‌کنم یکی از بهترین بخش‌های این اجرای زنده خواهد بود. در بخش‌های دیگر کنسرت نیز که به صورت با کلام اجرا می‌شود، بهاءالدین خراسانی با اجرای موسیقی ردیف دستگاهی و ترانه‌های آذربایجانی، افشار مؤذن‌زاده از خوانندگان جوانی که در مکتب برادران مؤذن‌زاده آواز را فرا گرفته موسیقی ردیف دستگاهی و شهاب میرزایی خواننده ترانه‌های عامیانه منطقه آذربایجان اجرا خواهند کرد.
برچسب ها: تک‌نوازی ، موسیقی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار