نصب نماد قزل‌باش‌ها در میدان اطراف بقعه شیخ صفی‌الدین
کد خبر: 988483
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00499H
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل:
نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل گفت: طراحی و نصب نماد قزل‌باش‌ها در میدان تازه بازگشایی شده اطراف بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی ضروری است چرا که باید عظمت قزل‌باش‌ها را نشان دهیم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، آیت الله سید حسن عاملی در مراسم گرامیداشت روز جهانی آذری‌های مسلمان جهان در اردبیل اظهار داشت: حاکمیت صفویه در ایران در شکل‌گیری اسلام عرفانی در آناتولی و گسترش مکتب بغداد و خراسانی با محوریت زهد و عشق نقش ویژه‌ای داشت.

امام جمعه اردبیل افزود: نفوذ شیخ اسحاق صفی‌الدین اردبیلی در منطقه به حدی بوده که ما شاهد حضور ارادتمندان و علاقه‌مندان این شیخ پاک نفس در کشورهای مختلف به‌ویژه ترکیه، عراق و آذربایجان هستیم و بیش از هر زمان دیگر این مکتب نفوذ معنوی و ارزشی خود را حفظ کرده است.

عاملی نصب نماد قزل‌باش‌ها را در میدان اطراف بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی ضروری دانست و تصریح کرد: طراحی و نصب نماد قزل‌باش‌ها در میدان تازه بازگشایی شده اطراف بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی ضروری است چرا که باید عظمت قزل‌باش‌ها را نشان دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل با تاکید بر اینکه لغت‌نامه آذری در سفر رئیس جمهور مغفول ماند بیان کرد: در سفر رئیس جمهور متاسفانه ذره‌ای به موضوع تدوین لغت‌نامه آذری بها داده نشد و این کار باعظمت مورد غفلت قرار گرفت.

وی اظهار کرد: انتظار داشتیم که در سفر رئیس جمهور برای تکمیل این لغت‌نامه منابع خوبی اختصاص یابد که متاسفانه با فضایی که در این سفر شکل گرفت، هیچ ارزش و بهایی به این کار باعظمت داده نشد ولی امیدواریم وزیر ارشاد و متولیان حوزه فرهنگ از این حرکت پشتیبانی کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار