‌رزمندگان بدون مرز یا نیرو‌های جهادی ضد ظلم و ظالمان
کد خبر: 987635
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048vb
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳
رسول سنائی‌راد
دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم ازجمله ویژگی‌های انسانی و الهی است که ریشه در فطرت داشته و مورد تأیید تمامی انسان‌ها و ملت‌های آزاده می‌باشد.

پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد (ص) به پیمان حلف‌الفضول که در آن به دفاع از افراد مظلوم و غریب تأکید شده بود و متعلق به قبل از دوره اسلام بود، افتخار می‌کرد و قرآن کریم نیز بر فریادرسی مظلومان فرمان داده است.

کمک به دیگران وقتی فراتر از مرز‌های قومیتی و جغرافیایی باشد، نشان از ایثار و ازخودگذشتگی و نوعدوستی و تقدیس و تکریم نیز می‌شود که نمونه آن، احترام و اعتبار «پزشکان بدون مرز» می‌باشد که برای مداوای مجروحان حوادث و بحران‌های بشری، از تمامی ملل عضوگیری و در هرکجای دنیا که شرایط پرخطر و کمبود‌های امدادی و درمانی جان انسان‌ها را تهدید کند، حضور پیدا کرده و به‌صورت داوطلبانه به انجام وظایف پزشکی می‌پردازند.

یکی از نوآوری‌ها و اقدامات جمهوری اسلامی ایران که ریشه در ارزش‌های دینی، انقلابی و حتی انسانی دارد، کمک به ملت‌های مظلومی است که با ظلم، ترور، اشغال و استثمار مواجه باشند. این کمک توسط رزمندگان بدون مرز انجام می‌شود که نیروی قدس سپاه زمینه انسجام‌بخشی، سازماندهی و حضور میدانی آنان را فراهم می‌سازد. مهم‌ترین عرصه‌هایی که رزمندگان بدون مرز حضور داشته‌اند، عبارتند از:

۱- مبارزه با ظلم و اشغالگری تروریست‌های صهیونیستی و اشغالگر فلسطین که امروز نه‌تن‌ها رزمندگان فلسطینی و لبنانی در دفاع از کشورها و مردم خود، مقاومت و مبارزه را با حمایت نیروی قدس پیش می‌برند، بلکه رزمندگانی از سایر کشور‌ها مثل عراق، سوریه، پاکستان، افغانستان و ایران نیز در آرمان مبارزه با ظلم واشغالگری صهیونیست‌ها و دفاع از مظلومیت مردم فلسطین حضور داشته و ظرفیت عظیمی در مقابله با تروریسم صهیونیستی در کشور‌های مختلف به‌وجود آمده است.

۲- مبارزه و نابودی تروریسم تکفیری در عراق و سوریه که با هدایت و راهبری نیروی قدس و فرماندهی سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی توانست از حرم و همچنین حریم انسانی مظلومان عراقی و سوری در برابر توحش و جاهلیت، با تکیه بر رزمندگانی از ایران، افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه، لبنان و... دفاع کند.

این رزمندگان نه‌تن‌ها از شیعه و سنی مسلمان، بلکه ایزدی و مسیحی نیز در برابر ظلم تروریست‌های وحشی دفاع کرده و حتی مانع توسعه تروریسم وحشی به کشور‌های غیرمسلمان شدند.

ویژگی اصلی این رزمندگان، مشارکت داوطلبانه و جهادی آنان در امر دفاع از مظلومان و مبارزه با ظلم و توحش می‌باشد که با کم‌ترین هزینه نیروی عظیم و قدرتمندی را در جغرافیای جهان اسلام پدید آورده که از بالا‌ترین سطح اثربخشی برخوردار است. عوامل مولد این اثربخشی عبارتند از:

۱- اتکا به عقاید و باور‌های دینی و برخورداری از روحیه و انگیزه جهادی که آنان را خستگی‌ناپذیر، پرتلاش و شکست‌ناپذیر می‌سازد.

۲- برخاسته از متن مردم و حضور در متن مردم و برای مردم که در عین گمنامی از پشتوانه مردمی بهره‌مند ساخته و تأمین رزمنده را به هر تعداد مقدور و ممکن می‌نماید.

۳- حضور در کشور‌های مختلف و پراکندگی که امکان بسیج و به‌کار‌گیری در تمام جغرافیای جهان اسلام و بلکه فراتر از آن تمام جهان را مقدور می‌سازد.

ویژگی اصلی این رزمندگان، مشارکت داوطلبانه و جهادی آنان در مبارزه با ظلم و توحش ظالمانه است که البته محدود به مسلمانان نیز نمی‌باشد و از مرز‌های دینی و مذهبی عبور کرده که نمونه آن، حضور زنان و مردان مسیحی در دفاع از مظلومان فلسطینی است. نکته آخر اینکه رزمندگان بدون مرز گرچه از مرز‌های جغرافیایی و حتی مذهبی برای مبارزه با ظلم و ستم عبور کرده و حاضر به مبارزه و کمک در هرکجای جغرافیای جهان هستند، اما همچنان به ملیت و مذهب خویش وفادار بوده و ذره‌ای از تعلقات دینی و میهنی آنان کاسته نشده بلکه مبارزات آنان افتخاری برای مذهب و وطن‌شان خواهد بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار