تعطیلی معدن طلای اندریان با کوچک‌ترین آلودگی
کد خبر: 987507
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048tX
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
فرماندار شهرستان ورزقان:
فرماندار شهرستان ورزقان گفت: هر شخصی که از آلودگی معدن سند و مدارک دارد به سازمان محیط زیست ارائه دهند، اگر کوچک ترین آلودگی در معدن طلای اندریان مشاهده شود، فورا فعالیت معدن تعطیل خواهد شد.

حسن یحیوی   به حواشی ایجاد شده در مورد معدن طلای اندریان پرداخت اخیرا تعدادی در شبکه های مجازی در مورد آلودگی زیست محیطی معدن طلای اندریان شایعه پراکنی کردند که فعالیت های این معدن آلودگی داشته و زیست محیط را به خطر انداخته است.

نماینده دولت در شهرستان ورزقان گفت: در دنیا و کشور ما هر کاری یک تخصص و صاحب نظر دارد، قانون گذار نیز این صاحب نظران را انتخاب و تعین کرده است، اداره کل حفاظت محیط زیست در آذربایجان شرقی متولی این امر بوده و وظیفه دارد فعالیت های آلوده و غیر آلوده را شناسایی کند،

وی افزود: تشخیص اینکه یک فعالیت معدنی آلودگی زیست محیطی دارد برعهده اداره محیط زیست است و این یک کار بسیار علمی است که توسط کارشناسان فنی در آزمایشگاه های تخصصی انجام می گیرد

یحیوی در ادامه افزود: از روز اول فعالیت معدن طلای اندریان، محیط زیست فعالیت های این شرکت معدنی را کنترل و پایش می کند، البته این به آن معنی نیست که شرکت به دنبال آلودگی بوده، بلکه شرکت بهره بردار نیز همیشه استاندارهای محیط زیست و دستور العمل های دولت را رعایت کرده است.

فرماندار شهرستان ورزقان گفت: سازمان محیط زیست متعهد است با نظارت و پایش دائمی فعالیت های معدنی را کنترل کنند.

حسن یحیوی متذکر شد: در معدن طلای اندریان به هیچ عنوان آلودگی زیست محیطی وجود ندارد و از مردم شهرستان درخواست داریم به حواشی فضای مجازی توجهی نکنند و فقط نظریه محیط زیست که به صورت علمی است قابل اعتماد توجه کنند.

وی افزود: طبق اعلام محیط زیست" درخواست داریم لاشه هر دائمی که در مجاورت منطقه معدنی تلف می شود برای آزمایش به محیط زیست تحویل دهند تا نتیجه آزمایشات نیز به اطلاع مردم شهرستان برسد.

فرماندار شهرستان ادامه داد: فعالیت های معدن مطابق قانون بوده و از تمام اشخاص حقیقی و حقوقی درخواست داریم فضا را آلوده نکرده و تابع نظریه محیط زیست باشند.

وی یادآور شد: در کنار پایش و کنترل محیط زیست، محققان دانشگاه تبریز نیز فعالیت های معدن طلای اندریان را بررسی کردند که نتیجه آن را به پورمحمدی استاندار محترم ارسال کردند، در این گزارش سالم بودن فعالیت معدن بصورت کاملا شفاف اعلام شده است.

یحیوی در پایان گفت: برابر دستور استاندار آذربایجان‌شرقی هر شخصی که از آلودگی معدن سند و مدارک دارد به سازمان محیط زیست ارائه دهند، اگر کوچکترین آلودگی در معدن طلای اندریان مشاهده شود، فورا فعالیت معدن تعطیل خواهد شد.

برچسب ها: معدن ، اندریان ، فرماندار
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار