متهم: قصد قتل نداشتم، گلوله ناخواسته شلیک شد
کد خبر: 987487
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048tD
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
مردی که متهم است راننده وانت را با شلیک گلوله به قتل رسانده روز گذشته در دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش «جوان»، متهم ۳۰ ساله که سینا نام دارد، روز گذشته از زندان به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران منتقل شد. بعد از اینکه قاضی رسمیت جلسه را اعلام کرد، نماینده دادستان در جایگاه قرار گرفت و کیفرخواست صادر‌شده را برای حاضران شرح داد. او گفت: مردی که همراه مأموران بدرقه در دادگاه حاضر شده سینا نام دارد و ۳۰ ساله است. او شامگاه ۱۸ بهمن سال گذشته و بعد از کشف جسد دوستش حامد حوالی شهرستان جاجرود تحت تعقیب قرار گرفت و دستگیر شد. مأموران پلیس با حضور در محل متوجه شدند که حامد پشت فرمان خودروی وانتش با شلیک گلوله جان باخته‌است. بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی و در تحقیقات بعدی پلیس معلوم شد که آخرین تماس حامد با سینا بوده‌است که سینا دستگیر شد. بررسی سوابق سینا نشان داد او از مجرمان سابقه‌دار است که قبلاً به اتهام شرارت و جرائم دیگر بازداشت و به زندان افتاده بود. او در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرده و گفته‌است به خاطر اختلاف مالی که با حامد داشت به او شلیک کرده و او را به قتل رسانده‌است. سینا صحنه جرم را هم بازسازی کرده‌است که برایش درخواست صدور مجازات شایسته دارم.

در ادامه اولیای‌دم در جایگاه قرار گرفتند و گفتند که خواسته‌شان قصاص سینا است. همسر مقتول گفت: شوهرم با سینا دوست بود و او را به خانه‌مان راه می‌داد. او به دوستی با شوهرم خیانت کرد و مرتکب قتل شد و دختری چهار ساله و پسری هشت ساله را یتیم کرد.

سپس متهم در جایگاه قرار گرفت و اتهامش را قبول کرد، اما گفت که به عمد مرتکب قتل نشده‌است. او توضیح داد: من و حامد هر دو به مصرف مخدر شیشه اعتیاد داشتیم. کارمان تأسیسات ساختمان بود و بیشتر در ساختمان‌های در حال ساخت به دنبال کار می‌گشتیم.

متهم اعتراف‌های اولیه‌اش را تغییر داد و مدعی شد: آن شب با هم شیشه خریدیم و سوار وانت حامد شدیم. داخل ماشین شروع به مصرف مواد کردیم که ناگهان حال حامد بد شد. من سعی کردم به او کمک کنم، اما گفت که می‌خواهد خودکشی کند! اسلحه کشید و خواست به خودش شلیک کند که من مانع شدم. خواستم اسلحه را از دستش بگیرم که ناگهان گلوله‌ای شلیک شد و به کتف او برخورد کرد. ترسیدم و از ماشین پیاده شدم تا از راننده‌های عبوری کمک بخواهم، اما کسی توقف نکرد و لحظاتی بعد حامد فوت شد.

قضات دادگاه بعد از شنیدن آخرین دفاعیات متهم وارد شور شدند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار