چه ورزشی برای قلب مفید است؟ تضمین سلامت قلب با ورزش کردن
کد خبر: 987133
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048nV
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۳
دانستن اینکه چه ورزشی برای قلب مفید است به شما کمک می کند تا سلامت قلب خود را تضمین کنید و مجبور به هزینه های درمانی در سنین بالا نگردید. با انجام ورزش های مفید برای قلب می توان بیماری های قلبی را کنترل کرد یا از خطر ابتلا به آن ها کاست.

چه ورزشی برای قلب مفید است؟ تضمین سلامت قلب با ورزش کردن

ورزش کردن بهترین هدیه ای است که شما می توانید به قلب خود بدهید. محققان دانشگاه جان هاپکینز به این نتیجه رسیده اند که ورزش مرتب، یک رژیم غذایی خوب، وزن و اندام متناسب و عدم استعمال دخانیات، از شما در برابر حملات قلبی و بیماری های عروقی محافظت خواهد کرد. برای آنکه بدانید چه ورزشی برای قلب مفید است با ما همراه باشید.

در یک پژوهش که نشریه ورزش های درمانی بریتانیا منتشر کرده است، اطلاعاتی از 80306 نفر با متوسط سن 52 سال گردآوری و در آن ارتباط میان ورزش و جلوگیری از مرگ ناگهانی بررسی شده است. شنا، ایروبیک، دوچرخه سواری، دویدن، فوتبال و ورزش های همراه با راکت مثل تنیس، اسکواش و بدمنیتون، رایج ترین پاسخ ها به سوال چه ورزشی برای قلب مفید است بود.

تأمین سلامت قلب با انواع پیاده روی و دویدن

پیاده روی یکی از ساده ترین راه های حفظ سلامت قلب است. پیاده روی برای هر گروه سنی هم مناسب است و تنها احتیاج شما یک کفش مناسب برای راه رفتن است. پیاده روی تند و دویدن می تواند هم عضلات بیشتری را در بدن شما درگیر کند و به تقویت ماهیچه های قلب منجر شود و هم اینکه چربی های اضافه بدن و اطراف قلب را می سوزاند و از بین می برد. در نتایج تحقیقاتی دانشگاه هاروارد مشخص شده که دویدن می تواند 75 تا 80 درصد ضربان قلب را افزایش دهد و تکرار آن سه بار در هفته و هر بار حداقل 20 دقیقه و حداکثر یک ساعت بسیار مفید است. دویدن و پیاده روی اولین و ساده ترین پاسخ به چه ورزشی برای قلب مفید است می­باشد.

چه ورزشی برای قلب مفید است؟ تضمین سلامت قلب با ورزش کردن

پیاده روی و دویدن هر روزه سلامت قلب شما را تامین می کند.

ورزش های همراه با راکت، بهترین ورزش مفید برای قلب

اگر پیاده روی و دویدن در دسترس ترین ورزش ها برای سلامت قلب هستند، ورزش های راکت دار ثمربخش ترین آن ها می باشند. ورزشکاران رشته های ورزشی راکت دار، نسبت به سایر ورزشکاران به طور کلی 47 درصد کمتر دچار مرگ و میر ناگهانی می شوند و 56 درصد هم کمتر دچار بیماری های قلبی و عروقی می گردند. ولی باید توجه داشت که گذاشتن این ورزش ها در دسته چه ورزشی برای قلب مفید است نباید باعث شود که بدون آمادگی به سمت آن بروید. این ورزش ها را نمی توان با شدت و حرارت زیادی شروع کرد. بهتر است که اول کم کم بدن خود را به این ورزش ها عادت دهید و بعد آن را به شکل یک عادت روزمره در زندگی خود تکرار کنید.

چه ورزشی برای قلب مفید است؟ تضمین سلامت قلب با ورزش کردن

ورزش های همراه با راکت بهترین پاسخ برای سوال جه ورزشی برای قلب مفید است.

شنا کردن، پاسخی مناسب برای چه ورزشی برای قلب مفید است.

شنا از ورزش های هوازی است و عملکرد آن نیز مانند همین ورزش هاست. با شنا، ماهیچه قلب قوی تر و بزرگتر می شود و با قدرت بیشتری خون را در بدن پمپاژ می کند و گردش خون را بهبود می بخشد. نیم ساعت شنا در روز می تواند 30 تا 40 درصد در کاهش بیماری های قلبی مؤثر باشد. تأثیرات شنا در خانم ها بیشتر از آقایان هم است. شنا فشار خون را کاهش می دهد و کلسترول را در سطح استاندارد خود نگه می دارد. همچنین ورزش های هوازی مثل شنا سلول های شریانی قلب را در حالت ارتجاعی و نرم نگه می دارند و کارکرد قلب را بهبود می بخشند. به این ترتیب شنا یکی دیگر از پاسخ های ما به چه ورزشی برای قلب مفید است می­باشد.

چه ورزشی برای قلب مفید است؟ تضمین سلامت قلب با ورزش کردن

شنا از ورزش های هوازی است که عملکرد عضلات قلب را بهبود می بخشد.

ورزش های هوازی یا ایروبیک

ایروبیک رتبۀ سوم را در حمایت از سلامت قلب دارد. ایروبیک 27 درصد کل مرگ ها و 36 درصد مرگ های ناشی از بیماری های قلبی را کاهش می دهد. ورزش های هوازی مهارت خاصی لازم ندارد. امروزه می توان نرم افزارهای ورزش هوازی را روی گوشی نصب کرد و هر روز با آن ها ورزش کرد. ولی پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که انجام ورزش های هوازی در باشگاه همراه با دیگران و زیر نظر مربی نتایج بهتری را در بر داشته است چرا که افراد به انجام ورزش بهتر ترغیب می شوند و مربی هم با نظارت بر حسن انجام حرکت های ورزشی و فشار آوردن روی عملکرد افراد، باعث بیشتر انجام دادن حرکت های ورزشی می شود. همچنین موسیقی به هنگام ورزش، می تواند مشوقی برای طولانی تر کردن زمان ورزش باشد. پس اگر می خواهید بدانید چه ورزشی برای قلب مفید است ورزش های هوازی را هم در نظر بگیرید.

با استفاده از گوشی پزشکی لیتمن عملکرد قلب خود را هر روز و در هنگام ورزش بسنجید و از سلامت قلب خود مطمئن شوید.

تمرین های هوازی و ایروبیک به شکل گروهی نتایج بهتری خواهند داشت.

مزایای دانستن چه ورزشی برای قلب مفید است.

1- ورزش فشار خون را کاهش می دهد. این روزها به خاطر استرس های بی شماری که در زندگی وجود دارد و سبک غلط زندگی مشکل فشار خود در مردم فراگیر شده است. اینکه بدانید چه ورزشی برای قلب مفید است به شما کمک می کند تا این مسئله را مدیریت کنید.

2- با دانستن اینکه چه ورزشی برای قلب مفید است وزن خود را کنترل کنید. وزن بالا با ایجاد فشار روی قلب و بدن احتمال سکته قلبی و مغزی را افزایش می دهد.

3- ورزش های هوازی با تقویت عضلات، در سلامت قلب نقش موثری دارند.

4- اگر ترک دخانیات برایتان سخت است با اطلاع از اینکه چه ورزشی برای قلب مفید است می توانید این عادت مخرب را ترک کنید. ورزش هایی که سلامت قلب را تضمین می کنند، در ترک سیگار هم بسیار مؤثر هستند.

5- ورزش استرس را کاهش می دهد. اگر شما بدانید که چه ورزشی ورزشی برای قلب مفید است و با انجام منظم آن در طول هفته، بدن خود را بیمه کنید، هم آرامش بیشتری خواهید داشت و هم با ترشح هورمون های شادی بخش در بدن اضطراب ها را از خودتان دور خواهید کرد.

فروشگاه آنلاین مدکده به عنوان شرکت تجهیزات پزشکی ارائه دهنده گوشی‌های پزشکی لیتمن می‌باشد.

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار