رفع تصرف167 هکتار از اراضی ملی استان البرز
کد خبر: 986658
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048fq
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرزخبرداد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت که با تلاش ماموران یگان حفاظت این اداره کل امسال حدود ۱۶۷ هکتار از اراضی ملی و دولتی این استان از دست متصرفان خارج شد.

حامد فرضی افزود: از این میزان ۱۱۸ هکتار در قالب ۱۱۳ پرونده قضایی طبق ماده ۵۵ (تخریب و تصرف اراضی ملی ) رفع تصرف شده است.

 همچنین در اجرای تبصره یک ماده ۵۵ ( جلوگیری از تصرفات مشهود) ۲۲.۸۹ هکتار از اراضی ملی در قالب ۴۴ فقره پرونده توسط ماموران یگان حفاظت آزاد سازی شد.اجرای ۴۱ فقره خلع ید از اراضی ملی به میزان ۲۵.۷۳ هکتار از دیگر اقدامات یگان حفاظت منابع طبیعی استان طی سال جاری بوده که در مجموع حدود ۱۶۷ هکتار آزاد سازی شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری به دیگر اقدامات در بخش یگان حفاظت امور اراضی اشاره کرد و افزود: طی این مدت در مجموع ۶۵ فقره آتش سوزی در مراتع استان رخ داد که ۴۶۹ هکتار از این عرصه ها را درگیر کرد.بیشترین آتش سوزی ها در مراتع اشتهارد و سپس در مراتع شهرستان های ساوجبلاغ، طالقان، نظرآباد و آسارا رخ داده است.

فرضی بیان داشت: در اجرای طرح جلوگیری از چرای بی رویه دام ها در مراتع، ۳۱ پرونده تخلف ماده ۴۴ (ورود دام غیرمجاز به مراتع ) تشکیل شد که ۱۱هزار و ۴۱۶ راس دام غیرمجاز از مراتع استان خارج شدند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز ادامه داد: همچنین سه فقره پرونده تخلف ماده ۴۸ (پرونده کشفیات قاچاق چوب) تشکیل شد.

فرضی افزود: در اجرای این قانون ۱۰۵ اصله چوب تاغ از متخلفان کشف و ضبط شد.

استان البرز دارای ۴۵۰ هزار هکتار اراضی ملی و دولتی است که ۳۷۰ هزار هکتار آن را عرصه های مرتعی، ۱۵ هزار هکتار را عرصه های جنگلی و ۵۴ هزار هکتار را عرصه های بیابانی تشکیل می دهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار