قاتل برادر در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت
کد خبر: 986620
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048fE
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۳
پرونده مرد جوانی که یکسال قبل به خاطر اختلاف مالی برادرش را با شلیک گلوله به قتل رسانده‌بود، برای سیر مراحل اجرای حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، ساعت‌۲۳ شامگاه یک‌شنبه ۲۶‌فروردین سال قبل بود که بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با تماس تلفنی مأموران کلانتری ۱۴۴‌جوادیه تهرانپارس از قتل مرد جوانی با شلیک گلوله با خبر و همراه تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی راهی محل شد.

تیم جنایی در محل حادثه با جسد مرد ۳۹‌ساله‌ای به نام حمید که پشت خودروی آزرایش با شلیک گلوله به سینه‌اش به قتل رسیده بود روبه‌رو شدند. یکی از مأموران به بازپرس جنایی گفت: در حین گشت‌زنی در خیابان دماوند تقاطع خیابان اتحاد متوجه خودروی آزرایی شدیم که به صورت مشکوکی پارک شده بود. وقتی به خودرو نزدیک شدیم مشاهده کردیم در حالی که خودرو روشن است راننده آن با شلیک گلوله به قتل رسیده است.

همزمان با انتقال جسد به پزشکی قانونی تیم جنایی تحقیقات خود را برای شناسایی قاتل یا قاتلان آغاز کردند که در بررسی‌های دوربین‌های مداربسته مشخص شد دقایقی قبل برادر مقتول پس از شلیک به برادرش پشت فرمان خودرو سراسیمه از داخل خودرو آزرا پیاده شده و با خودروی زانتیای سفید رنگش از محل گریخته است. در شاخه دیگر از تحقیقات مأموران دریافتند مقتول از مدتی قبل با برادرش اختلاف حساب داشته‌است. بنابراین مأموران برادر مقتول را به عنوان مظنون به قتل بازداشت و همچنین از مخفیگاهش کلت کمری که با آن جنایت را مرتکب شده‌بود، کشف کردند.

متهم ۴۰‌ساله پس از دستگیری با اظهار پشیمانی به قتل برادرش اعتراف کرد. وی در توضیح ماجرا گفت: مدتی بود با برادرم اختلاف حساب داشتم. خیلی تلاش کردم طلبم را از او بگیرم، اما او قبول نمی‌کرد تا اینکه تصمیم گرفتم او را به قتل برسانم. به همین خاطرمدتی قبل اسلحه‌ای خریدم تا اینکه شب حادثه با برادرم قرار گذاشتم درباره طلبم با او حرف بزنم. وقتی سرقرار رفتم او قبول نکرد که طلبم را پس دهد که اسلحه را بیرون آوردم و به طرفش شلیک کردم. پس از این ترسیدم و از محل گریختم و الان هم از قتل برادرم پشیمان هستم.

همزمان با ادامه تحقیقات از متهم، پدر مقتول به عنوان اولیای‌دم و ولی قهری پسر خردسال مقتول به دادسرای جنایی رفت و قاتل را بخشید، اما دختر ۱۲‌ساله مقتول برای عمویش درخواست قصاص داد. متهم در نهایت پس از تکمیل تحقیقات در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد که دختر مقتول دوباره برای عمویش درخواست قصاص داد و هیئت قضایی هم قاتل را به قصاص محکوم کردند. چند روز قبل رأی دادگاه پس از تأیید در شعبه‌۱۱ دیوان عالی کشور برای سیر مراحل اجرای قانون به شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد. بدین ترتیب قاتل برادر در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار