برنامه و بودجه باید از معاونت‌های استانداری تعریف شود
کد خبر: 985997
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048VB
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۴
سازمان برنامه و بودجه قدرت استانداران را استانداران کاسته است
استاندار سابق آذربایجان شرقی گفت: ادارات سازمان برنامه و بودجه در استان‌ها باید به عنوان معاونتی زیر نظر استانداری‌ها باشد.

احمد علیرضابیگی درباره اهمیت تفویض اختیار به استانداران، اظهار داشت: در دولت نهم و دهم به خاطر تبدیل سازمان برنامه و بودجه به معاونت نظارت راهبردی، انسجامی در ساختارهای استانی شکل گرفت و در قالب شورای برنامه ریزی استان عینیت پیدا کرد لذا استانداران اختیارات و توانمندی های بیشتری داشتند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: با روی کار آمدن دولت یازدهم، سازمان برنامه و بودجه به عنوان سازمانی مستقل در استان ها دارای ساختار شد و تعریف مستقلی پیدا کرد که خارج از استانداری می گنجد.

وی افزود: بر این اساس هم اکنون در کنار کمبود منابع استانی، فیلتر تصمیم گیری دیگری تنظیم شده که قدرت تحرک دولت و نماینده دولت در استان را محدود کرده و از چابکی آن کاسته است.

استاندار سابق آذربایجان شرقی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه با عرض و طولی که دارد دارای استقلال عمل بوده و اجزاء آن در استان ها نیز استقلال عمل دارند که همین امر باعث شده  قدرت استانداران کم شود از این رو زیرمجموعه های سازمان برنامه و بودجه باید به عنوان یکی از معاونت‌های استانداری تعریف شود که نتیجه کار بهتر و تضمین بیشتری داشته باشد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس خاطرنشان کرد: اختیارات استان ها باید به استانداران داده شود تا آنها بتوانند در حوزه اقتصاد به شکوفایی برسند حتی این اختیارات باید تا جایی باشد که هر استان بتواند با استان کشورهای دیگر نیز ارتباط برقرار کنند اما در حال حاضر استانداران چنین اختیاراتی ندارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار