شاعران بیشتر از عکاسان نگاه جامع‌ و هدفمند به شهر دارند
کد خبر: 985915
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048Tr
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
سرپرست پروژه کوچه‌های هفت‌پیچ :
شهرام احمدزاده ترکمانی گفت :نمایشگاه عکس "کوچه‌های هفت‌پیچ" شامل عکس‌هایی از مشاغل، اماکن و اهالی خیابان مسجد سید بوده که در موزه هنرهای معاصر اصفهان برپاست.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، سرپرست پروژه کوچه‌های هفت‌پیچ  اظهار داشت : هدف از برپایی این نمایشگاه، نمایش عکس‌هایی از ثبت اصفهان است که فصل اول آن به زیست خیابان و محله‌های مسجد سید شامل بیدآباد و علیقلی‌آقا اختصاص یافته و قرار است در پروژه‌ای ادامه‌دار، مشاغل، اماکن و اهالی سایر محلات قدیمی شهر اصفهان را نیز ثبت و ضبط کند.

شهرام احمدزاده ترکمانی عکاس، فیلم‌ساز و سرپرست پروژه کوچه‌های هفت‌پیچ نیز در حاشیه گشایش این نمایشگاه، اظهار داشت: شهر ناگزیر از تغییر است اما این تغییرات، بافت، فرهنگ و بسیاری دیگر از داشته‌های شهر را با خود می‌برد و این اتفاق برای خیلی از مکان‌های شهر رخ داده است.

وی نام نمایشگاه را برگرفته از یکی از اشعار مرحوم کیوان قدرخواه دانست و ادامه داد: انگار شاعران بیشتر از عکاسان نگاه جامع‌ و هدفمند به شهر دارند و در آثار نویسندگانی مانند هوشنگ گلشیری بافت و فرهنگ عامه گوشه گوشه شهر اصفهان به چشم می‌خورد.

سرپرست پروژه کوچه‌های هفت‌پیچ مجموعه منسجم عکس از اصفهان را منحصر به مجموعه عکس ارنست هولتسر دانست و بیان کرد: متأسفانه در میان این همه عکاس تنها او به صورت منسجم به فرهنگ عامه، مشاغل، مستند اجتماعی و مناظر شهری اصفهان پرداخته است.

احمدزاده تصریح کرد: ایده اولیه عکاسی از محلات شهر اصفهان توسط پریسا فهامی در سال 96 مطرح شد و از سال گذشته در کانون عکس اصفهان پیگیری شد و پس از اعلام فراخوان و ثبت‌نام از عکاسان، 29 عکاس از خیابان مسجد سید عکاسی کردند که شامل مشاغل، مناظر شهری، معماری، مستند اجتماعی، فرهنگ عامه و پرتره است.

به گفته وی، قرار است آرشیو این عکس‌ها در اختیار موزه هنرهای معاصر وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان قرار گیرد و به صورت کتاب نیز چاپ شود.

گفتنی است؛ نمایشگاه عکس کوچه‌های هفت‌پیچ به همت اداره مشارکت‌های معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و کانون عکس انجمن سینمای جوانان اصفهان تا 4 بهمن ماه در گالری یک و دو موزه هنرهای معاصر مورد بازدید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار