پاسخ ضرغامی به گم شدن ۹۴۷ میلیون دلار ادعایی
کد خبر: 981198
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047Fm
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۰
آقای رئیس جمهور به جای اینکه در تریبون این حرف نادرست و ناشیانه و از موضع عصبانیت و در برابر پرونده شخصی برادر خودشان را اعلام کنند که صدا و سیما گزارش نداده، کافی است که به بانک مرکزی اعلام کنند گزارش‌های چهار ساله صدا و سیما را بدهید تا مطالعه کنم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: این مطلب را عزت الله ضرغامی، رئیس پیشین سازمان صدا وسیما در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج درباره گم شدن ۹۴۷ میلیون دلار ادعایی رئیس جمهور در زمان ریاست وی عنوان کرد.

ضرغامی که به مناسبت روز دانشجو در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج حضور سخن می‌گفت، با بیان اینکه با صراحت سؤال‌هایی را که مربوط به من بود پاسخ خواهم داد، اظهار کرد: اولین نکته در مورد ۹۴۷ میلیون دلار پول گمشده است و اولین بار این کلمه را به عنوان کار خطای مالی شنیدم آن هم از زبان آقای رئیس‌جمهور، درست در مقطعی که مسئله پرونده برادر ایشان به نتیجه رسید و حکم قضایی صادر شد یکباره متوجه شدیم که در سخنرانی خود در یزد چنین موضوعی را مطرح کرده است.

ضرغامی با بیان اینکه قرینه محذوف ایشان این بود که جای اینکه برادر من را بگیرید به سراغ نهادی بروید که ۹۴۷ میلیون دلار گرفته و به هیچ‌کس پاسخ نداده است اظهار کرد: ایشان ادعا داشته این مبلغ چه شده و کجا رفته و دوستان هم به من گفتند جواب بده و من گفتم کسی که خودش را به خواب زده نمی‌توان از خواب بیدار کرد، اما کسی که واقعاً خوابیده، می‌شود به او اطلاعات داد و از خواب بیدار کرد بنابراین جواب ایشان را ندادم زیرا معلوم بود که دنبال گروکشی است چرا که لحظه آخر خبری به او دادند و گفتند که بخوانید.

رئیس پیشین صدا و سیما با بیان اینکه نه تنها این مبلغ بلکه مبالغی بیشتر از نظر ریالی و ارزی به طور قانونی به عنوان بودجه رسمی و بودجه خاص مثل صندوق ذخیره ارزی که آقای رئیس جمهور مرتب از آن استفاده می‌کنند در کشور هزینه می‌شود و تا ریال و دلار آخر توسط دستگاه‌های نظارتی مورد نظارت قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: این مبلغ هم ظرف مدت چهار سال برای هزینه‌های ارزی صدا و سیما اختصاص پیدا کرد که در هشت قسط از طرف بانک مرکزی که آخرین قسط هم در دوره خود آقای روحانی بود، داده شد.

وی گفت: هر بار که یک قسط از طرف بانک مرکزی در اختیار صدا و سیما قرار داده می‌شد از صدا و سیما گزارش کامل هزینه‌های قسط قبل را می‌خواستند بنابراین من هشت نامه رسمی برای رؤسای بانک مرکزی وقت نوشتم و به ازای هر نامه اعلام می‌کردم که به پیوست ریز هزینه‌های قسط قبل برای شما ارسال می‌شود لطفاً بعد از تأیید قسط بعدی را برای هزینه‌های ضروری و مورد نیاز بدهید.

ضرغامی گفت: یک ماه و دو ماه و برخی وقت‌ها چهار ماه طول می‌کشید تا بانک مرکزی بررسی کند که آقای روحانی ان‌شاءالله این‌ها را نمی‌دانسته تا خطای ایشان کمتر شود، اتفاقا قسط آخر زمان آقای روحانی بود و آقای سیف هم در جریان است. وی افزود: معنای حرف رئیس جمهور این است که اگر هر دستگاهی بودجه رسمی دولتی گرفت و هزینه شد یک نفر برود در تریبون عمومی و بگوید آن پولی که هزینه کردید پول گم شده اختلاسی است که می‌خواهم پیگیری کنم بنابراین خیلی خنده‌دار است. وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور به جای اینکه در تریبون این حرف نادرست و ناشیانه و از موضع عصبانیت و در برابر پرونده شخصی برادر خودشان را اعلام کنند که صدا و سیما گزارش نداده، کافی است که به بانک مرکزی اعلام کنند گزارش‌های چهار ساله صدا و سیما را بدهید تا مطالعه کنم.
ضرغامی با بیان اینکه یک سنت و یک دلار آن به جیب کسی نرفته، گفت: تا حالا جواب ندادم زیرا شایسته ندیدم جوابی بدهم بنابراین از رئیس جمهور تقاضا می‌کنیم در این یک سال و نیمی که از عمر دولت باقی مانده به جای پرخاشگری و طرح حرف‌های دروغ و نادرست از تریبون‌های عمومی فقط به مجموعه زیر دست خودشان بگویند گزارش‌های فلان خرید را بیاورید تا بررسی کنم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار