‌ سردرگمی دولت در خصوص اعترافات تلویزیونی
کد خبر: 981197
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047Fl
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۴
جمله علی ربیعی، سخنگوی دولت درخصوص پخش اعترافات تلویزیونی آشوبگران آبان ماه با فونت بزرگ در صفحه یک روزنامه اعتماد برای آن صورت گرفته که بتواند نظرات هفته پیش حسن روحانی در این زمینه را جبران کند. اما آنچه پیش روی مخاطب است، عدم هماهنگی رئیس جمهور و دولتمردانش و عدم مشورت حسن روحانی با آن‌ها پیرامون موضع‌گیری در موضوعات مختلف است.

روزنامه اعتماد روز گذشته این جمله را از علی ربیعی تیتر یک خود کرد: «پخش اعترافات خواست دولت نیست.» ربیعی در خصوص ادبیات رئیس‌جمهور در روز‌های گذشته شامل شناسایی معترضان و پخش اعترافات آن‌ها از تلویزیون گفت: «در مورد اعترافات تلویزیونی از ایشان سؤال کردم که گفتند صحبت‌شان تأیید بخش اعتراف نیست و لازم است دستور قضایی وجود داشته باشد؛ ایشان خواستند شاهد بگیرند. رئیس‌جمهور گفت که پخش اعتراف خواست دولت نیست مگر اینکه با دستور قضایی صورت بگیرد.»

روحانی روز چهارشنبه گذشته، به آشوب‌های آبان ماه که پس از افزایش قیمت بنزین آغاز شد، اشاره کرد و خبر داد که اعترافات تلویزیونی «آن‌هایی که سازمان‌یافته در این اغتشاشات آمده‌اند، پخش خواهد شد.» از سویی دیگر رحمانی فضلی، وزیر کشور نیز پیش از این با حضور در یک برنامه در صداوسیما خواستار پخش اعترافات تلویزیونی آشوبگران شده بود.

روزنامه اعتماد یادداشتی هم از محمود صادقی نماینده مجلس منتشر کرده که در آن آمده: «با توجه به آنکه رئیس جمهوری خود را فردی آشنا به حقوق دانسته و به منظور اجرای قانون اساسی در پیشگاه ملت سوگند یاد کرده، اساساً انتظار چنین اظهارنظری نسبت به پخش اعتراف‌های تلویزیونی از جانب ایشان نمی‌رفت.»

به نظر می‌رسد همین انتقادات باعث شده دولت درصدد تغییر موضع روحانی بربیاید و پخش اعترافات تلویزیونی را خواست رئیس جمهور نداند. دولت همواره تلاش کرده مسئولیت اقدامات و مواضع خود را نپذیرد و از آن فرار کند، در این مورد هم، علاوه بر آنکه عدم هماهنگی دولتمردان با یکدیگر مشهود است و صدای واحد از دولت شنیده نمی‌شود، باز هم دولت به دنبال فرار از مسئولیت موضعی است که گرفته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار