همکاری مشترک سازمان ورزش شهرداری با مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم
کد خبر: 981100
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047EC
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
در نشست مشترک سازمان ورزش با مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم، زمینه برای آغاز همکاری‌های مشترک و استفاده از تمام ظرفیت‌های شهری برای توسعه ورزش همگانی بین اقشار مختلف مطرح شد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: با حضور محمدحسین علیزاده مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم، در دفتر مجید رباطی سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران، زمینه برای آغاز همکاری‌های مشترک و استفاده از همه‌ی ظرفیت‌های شهری برای توسعه ورزش همگانی بین اقشار مختلف، فراهم شد.
در ابتدای این دیدار، رباطی ضمن اشاره‌ای کوتاه به فعالیت‌های سازمان متبوع خود، از یکپارچه سازی ورزش همگانی در تهران به عنوان یک ضرورت یاد کرد و گفت: بدون شک؛ ورزش یکی از مهم‌ترین ابزار‌ها برای ایجاد سلامت و نشاط در جامعه است. بر این اساس ما وظیفه داریم از تمام امکانات به منظور فراگیر کردن آن و تشویق مردم به حضور در عرصه‌های ورزشی استفاده کنیم. این موضوعی است که مقام معظم رهبری نیز به آن تأکید ویژه دارند و در دیداری کوتاه که با ایشان داشتم، با بیان این رهنمود که:" ورزش را در همه‌ی فضا‌ها رونق دهید" از اهمیت این مسئله پرده برداشتند.
وی افزود: در حال حاضر به دلیل عدم وجود مدیریت یکپارچه شهری، تعامل دستگاه‌های مختلف، ضروری است. ما در همین راستا پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای با حضور نهاد‌های مختلف از جمله آموزش و پرورش، وزارت علوم، بسیج، سپاه و ... را ارائه داده و با احصای سرانه‌های ورزشی از سوی همه‌ی دستگاه ها، آن را پیگیری می‌کنیم.
رباطی در ادامه پیشنهاد یک همکاری مشترک همچون برگزاری لیگ دانشگاهی در رشته‌های پرطرفدار همچون شنا و فوتسال را ارائه داد که با استقبال مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم مواجه شد.
سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران همچنین فقدان مطالعات علمی در زمینه ورزش محلات را آسیبی جدی برای ورزش همگانی شهر تهران برشمرد و از مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم خواست تا در این زمینه به کمک ورزش شهروندی بیایند.
رباطی گفت: گسترش زیرساخت ها، بدون مطالعه‌ی کارشناسی، می‌تواند آسیب‌هایی به دنبال داشته باشد. واقعیت این است که ما رویدادمحور شده ایم و برای جبران این نقیصه، به کمک‌های علمی از سوی جامعه دانشگاهی نیاز داریم.
علیزاده نیز با تأیید اظهارات رباطی در بخش‌های مختلف، تصریح کرد: ما می‌توانیم در زمینه‌های گوناگون تعامل و همکاری خوبی داشته باشیم و برنامه‌های مشترک و مفید زیادی را اجرا کنیم.
وی در پایان افزود: در بخش ایستگاه‌های تندرستی که مخاطبان فراوانی دارد، طرح‌هایی ارائه خواهیم داد تا کیفیت کار در ایستگاه‌ها افزایش یافته و آسیب‌های ناشی از بی اطلاعی شهروندان از چگونگی کار با دستگاه‌های پارکی به حداقل ممکن برسد و در مقابل خواستار ایجاد برنامه‌های مشترک با سازمان ورزش برای استفاده از ظرفیت این نهاد شهری و ورزشی هستیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار