زنده کردن تئاتر مساجد زمینه تربیت نسل جدید هنرمندان است
کد خبر: 980503
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00474Z
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۰
دبیر چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد»:
مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری در حاشیه برگزاری جشنواره تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» از تصمیم این مرکز برای برگزاری عمده رویداد‌های نمایشی در استان‌هایی غیر از تهران خبر داد و گفت: همراهی حوزه هنری با کانون‌های فرهنگی- هنری مساجد کشور باعث هم‌افزایی و بازدهی بیشتر جشنواره تئاتر مردمی «بچه‌های مسجد» شده است.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: به گزارش «جوان» به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، کوروش زارعی مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری با اشاره به کیفیت آثار چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه‌های مسجد گفت: ۱۵ نمایشی که به جشنواره چهاردهم راه پیدا کرده است حاصل اجرا‌های عمومی در سراسر کشور هستند و هنرمندان در شهر‌ها و استان‌های خودشان این آثار را برای عموم در مساجد مختلف اجرا کرده‌اند و این یعنی آثار از چند فیلتر کیفی گذشته‌اند تا به جشنواره برسند. وی با اشاره به کارگاه‌های آموزشی که از فعالیت‌های جنبی جشنواره است، گفت: امسال نوع آموزشمان حین جشنواره با سال گذشته متفاوت است، از این رو برای اینکه بحث آموزش برای هنرجویان عملیاتی‌تر و اجرایی‌تر باشد، کارگاه‌ها را به این صورت طراحی کردیم که اساتید کارگاه‌های آموزشی آثار هنرجویان را ببینند و درباره اثری که وارد جشنواره شده است نظر بدهند، نکات ضعف و قوت کار را در زمینه کارگردانی، نویسندگی و بازیگری بگویند و به این صورت کار خود بچه‌ها به عنوان شاهد مثال دستمایه آموزش قرار بگیرد. مدیر مرکز هنر‌های نمایشی حوزه هنری ادامه داد: در این جشنواره نگاه حرفه‌ای وجود ندارد. گروه‌هایی که پذیرفته شده‌اند همگی آماتور و جوان هستند و فعالیت آن‌ها به این صورت است که یک استاد به آن‌ها آموزش می‌دهد و در کنار این آموزش یک اثر هم تولید و در نهایت در مساجد برای عموم اجرا می‌شود. وی تأکید کرد: با زنده کردن تئاتر مساجد هم زمینه‌ای برای تربیت نسل جدید از هنرمندان آماده می‌کنیم و هم تئاتر را در محیطی به نام مسجد بین آحاد جامعه که بعضاً مخاطب حرفه‌ای تئاتر هم نیستند، می‌بریم.

زارعی تصریح کرد: با این کار به گروه‌های آماتور فرصت آموزش، آزمون و خطا داشته می‌شود و برای ۱۰ سال آینده تئاتر کشور نسل جدیدی تربیت و وارد فضای حرفه‌ای خواهد شد، ضمن اینکه این روند هر سال با برگزاری این جشنواره ادامه خواهد داشت. وی در ادامه به اشاره به اینکه هم‌سویی و هم‌افزایی در دستگاه‌های فرهنگی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: امسال بعد از سال‌ها دو ارگان که فعالیت مسجدی داشتند در کنار هم قرار گرفتند و برای اولین سال جشنواره تئاتر مردمی بچه‌های مسجد به صورت مشارکتی برگزار می‌شود و این امر آثار و برکاتی دارد و همراهی حوزه هنری با کانون‌های فرهنگی- هنری مساجد باعث هم‌افزایی و بازدهی بیشتر خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار