شیوع ابتذال در حوزه ادبیات برای سود بیشتر
کد خبر: 979287
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046kx
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
«اسماعیل امینی» نویسنده و طنزپرداز مطرح کرد:
نویسنده کتاب «لبخند بر لب شعر» گفت: تعداد نویسندگانی که کتاب‌های بسیاری را تولید کرده و آثارشان در صف انتشار مانده زیاد است. ناشران گرانی کاغذ را بهانه‌ای برای کم‌کاری خود کرده‌اند و تن به فعالیت فرهنگی نمی‌دهند.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: اسماعیل امینی نویسنده و طنزپرداز با اشاره به برخی سیاست گذاری‌ها در مورد نویسندگان گفت: فرهنگ نشر به دست کسانی افتاده است که در این حوزه تخصص ندارند، تعداد ناشرانی که خود نویسنده هستند و در عرصه نویسندگی و تولید صاحب سبک هستند انگشت شمار است.

وی در همین راستا ادامه داد: برخی از ناشران امروز تنها به دنبال سود‌های اقتصادی هستند و با هر نویسنده‌ای کار نمی‌کنند به همین دلیل است که نویسندگان در حاشیه قرار می‌گیرند و در برخی موارد ناگزیر می‌شوند تا نویسندگی را به عنوان شغل دوم انتخاب می‌کنند.

این نویسنده حوزه آثار طنز تصریح کرد: شیوع ابتذال در نویسندگان برای تن دادن به نوشتن کتاب‌هایی که ارزش اقتصادی را برای ناشران و تولیدکنندگان کتاب به دنبال دارد واقعیت تلخ این روز‌های نشر است. بها دادن به سوژه‌های پرفروش آسیب‌زا است.

این نویسنده تأکید کرد: تعداد نویسندگانی که کتاب‌های بسیاری را تولید کرده و آثارشان در صف انتشار مانده زیاد است. ناشران گرانی کاغذ را بهانه‌ای برای کم‌کاری خود کرده‌اند و تن به فعالیت فرهنگی نمی‌دهند.

وی افزود: کتاب‌های نویسندگان ارزشمند نیز عموماً در صف انتشار باقی می‌ماند، از سوی دیگر کتاب‌های پژوهشی که وقت زیادی را طلب می‌کنند صرفه اقتصادی ندارند درحالی که از ارزش فرهنگی و علمی بالایی برخوردار هستند و خوراک فکری مناسبی برای مخاطب محسوب می‌شوند.

وی به برخورد‌های نادرست مسئولان فرهنگی اشاره و اظهار کرد: مسئولان فرهنگی همواره تصور درستی از فرهنگ ندارند لذا فرهنگ را آن‌طور که باید و شاید مورد حمایت قرار نمی‌دهند، آن‌ها بنیادی فکر نمی‌کنند و تنها به امور روزمرگی می‌پردازند که سبب نزول سطح فرهنگ شده است.

این نویسنده بیان کرد: ما از فقر فرهنگی و نشانی‌های غلط بیشترین ضربه‌ها را متحمل شده‌ایم عدم شناخت از اساتید، استعداد‌ها و بزرگان علمی حوزه فرهنگ همچنین پتانسیل‌ها و سرمایه‌های انسانی و مهجور ماندن آنان، آسیبی بزرگ به جامعه فرهنگی زده است.

وی در خصوص آثار جدید و در دست چاپ خود خاطرنشان کرد: «کتاب تبسم دوست»، مجموعه شعر طنز «آدم باش» و کتاب «خنده باکلاس» برای دانش آموزان، «کتاب جلسه طنز» و همچنین کتاب «مداد سربه‌زیر» که کتابی طنز برای نوجوانان است را در دست چاپ دارم.
منبع: ميزان
برچسب ها: کتاب ، اسماعیل امینی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار