مبارک قدم مدیر کل جدید راه و شهرسازی استان قزوین معرفی شد
کد خبر: 976335
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045zL
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
با حضورمعاون وزیرراه وشهرسازی
معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: شایسته گزینی، توجه به معیشت کارمندان، تعامل با دستگاه‌های ناظر و صیانت از سرمایه انسانی باید دراولویت قرارگیرد.
جوان آنلاین / با حضورمهندس عبوری معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی وزارت راه و شهرسازی، دکترقاسم بی نیازرئیس مرکزارتباطات واطلاع رسانی وزارت راه شهرسازی، دکتر قاسمی دادستان قزوین، مهندس فرخزاد معاون عمرانی استاندار قزوین، مهندس ابراهیم مبارک قدم بعنوان مدیرکل جدید راه وشهرسازی استان قزوین معرفی شد.

معاون وزیر دراین مراسم گفت: استان قزوین از ظرفیت‌های بسیار بالایی درکشور برخورداراست وهمه مدیران استانی باید دغدغه حل مشکلات مردم را داشته باشند وبا همگرایی بیشتردربدنه اجرایی دولت و دستگاه‌های دیگر می‌توان به دستاورد‌های خوبی رسید.

وی افزود: موقعیت جغرافیای قزوین با توجه به مرکزیت و اتمام فاز چهارم بزرگراه تهران و قزوین و ساوه و بویین زهرا، کریدور شمال به جنوب را متصل خواهد کرد که می‌تواند در بخش انتقال بارومسافر ظرفیت بالایی را رقم بزند.
 
مبارک قدم مدیر کل جدید راه و شهرسازی استان قزوین معرفی شد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: دربخش توسعه حمل و نقل ریلی اقدامات خوبی انجام شده و دو خطه شدن راه آهن قزوین-زنجان می‌تواند کمک بزرگی درجهت توسعه استان باشد.

عبوری ادامه داد: با توجه به سیاست‌های مقام معظم رهبری و تحریم‌های ظالمانه باید سیاست اتکاء به نفت کم شود واقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد که توسعه شبکه حمل نقل می‌تواند کمک بزرگی به اقتصاد باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: طرح بزرگ «تی او دی راه آهن» یک طرح جامع و اثرگذاربرای استان بود که در کنار یکی از راه آهن‌های با قدمت قراراست که با ارائه خدمات رفاهی و درمانی برمبنای توسعه گردشگری می‌تواند تاثیرزیادی در ایجاد اشتغال داشته باشد.
مبارک قدم مدیر کل جدید راه و شهرسازی استان قزوین معرفی شد

وی ادامه داد: استان قزوین دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که مدیران باید درجهت بالفعل‌های آن تلاش کنند.
عبوری تصریح کرد: همه می‌دانیم که ادارات ما زمینه پذیرش نیروی جدید را ندارد و در صنایع کوچک و بزرگ هم با توجه به شرایط بد اقتصادی و تحریم‌ها شاید نتوانیم ایجاد اشتغال کنیم، اما دراستانی مانند قزوین چرا باید ظرفیت بیکاری بالا باشد؟!

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی ابرازکرد: ایجاد اشتغال یکی ازاولویت‌های اصلی دولت و مدیران است آیا دراین زمینه برنامه‌ریزی صورت گرفته است؟ چرا باید دراستانی با ظرفیت استان قزوین آمار بیکاری بالا باشد، قزوینی که ازمواهب طبیعی برخوردار است و بیشترین آثارباستانی دراین استان قراردارد.

این مسئول با بیان اینکه استان قزوین را باید به وضعیت قبل بازگردانیم، گفت: دردیدار با نماینده، ولی فقیه درقزوین ایشان مطرح کرد که بزرگترین معماراین شهرواستان شیخ بهایی بودند و آثارارزشمند اوابتدا اینجا بوده وبعد به اصفهان و مشهد رسیده است و ما برای این آثار ثبت شده ملی چه برنامه‌ریزی کرده ایم که خروجی آن ایجاد اشتغال باشد.

احداث مسکن ملی در کشور عملیاتی می‌شود
 
 
مبارک قدم مدیر کل جدید راه و شهرسازی استان قزوین معرفی شد
عبوری برای تولید مسکن ملی نیزگفت: قریب به ۴۰۰ هزارواحد مسکونی دراین طرح باید ساخته شود که حدود ۱۸۰ هزارواحد آن کلید خورده است و از ۱۸ آبان به طور رسمی شروع خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: در ۱۰ استان پیشتاز درشناسایی زمین، دریافت مجوز، آمادسازی فراخوان این طرح صورت می‌گیرد و امیدوارم که درمرحله بعدی استان قزوین هم جزو استان‌هایی باشد که این طرح را آغاز می‌کند؛ حدود ۹ هزار و ۸۰۰ واحد دراین طرح سهمیه استان است که نیاز به برنامه‌ریزی کارکنان راه و شهرسازی دارد.

احداث وبهسازی ۵ هزار کیلومتر راه روستایی

معاون توسعه، مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی گفت: با اجرای طرح «ابرار» بیش از پنج هزار کیلومتر راه روستایی اولویت دار در کشور احداث، نوسازی و بهسازی می‌شود.

وی افزود: طرح ابرار اقدام برای راه‌های اولویت دار روستایی از کار‌های مهمی است که سیاست وزارتخانه است که در این راستا پنج هزار کیلومتر راه روستایی را احداث و نوسازی و بهسازی خواهیم کرد.
 
عبوری اظهار کرد: مدیرکل جدید از اساتید مجرب دانشگاه و مدیر باتجربه است و در معماری و شهرسازی صاحب اندیشه است و می‌تواند در قزوین مفید واقع شود و با حمایت استاندار و نمایندگان بتواند کار‌های ارزنده‌ای انجام دهد. باید ازهیاهوی سیاسی خارج شویم و دنبال کار و تلاش و ایجاد اشتغال باشیم.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از خدمات سه ساله مسعود حق لطفی مدیر سابق، ابراهیم مبارک قدم به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان قزوین معرفی شد.
 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار