ضرورت تناسب گام چهارم با ضربات به حوزه بانکی
کد خبر: 975696
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045p2
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۹
رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس تأکید کرد
مـا سیـاست کاهـش تعهـدات برجامی را به دلیل رفتار طـرف مقـابل اتخـاذ کردیم و در صـورتی که آنان به تعهـدات خـود عمل نکنند، ما این مسیر را ادامـه خواهیـم داد.
سرویس سیاسی جوان‌آنلاین: کمال دهقان‌فیروزآبادی رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با مهر با اشاره به در پیش بودن گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران، اظهار داشت: نکته حائز اهمیت در وهله اول آن است که جمهوری اسلامی ایران همواره به تعهدات خود پایبند بوده است، اما امریکا نه تنها از این توافق خارج شد بلکه نظرات خود را هم به دیگران تحمیل کرد تا تعهداتشان را اجرا نکنند و طرف‌های مقابل هم برخلاف مفاد برجام به تعهدات خود پایبند نماندند.
وی با تأکید بر اهمیت حفظ منافع و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: ما سیاست کاهش تعهدات برجامی را به دلیل رفتار طرف مقابل اتخاذ کردیم و در صورتی که آنان به تعهدات خود عمل نکنند، ما این مسیر را ادامه خواهیم داد.
رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: ما برجام را با هدف تأمین منافع ملی امضا کردیم و در صورتی که رویه طرف مقابل تغییر نکند، ما گام بعدی خود در کاهش تعهدات برجامی را برمی‌داریم.
دهقانی‌فیروزآبادی با اشاره به اینکه مطابق گزارش‌های متعدد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون ایران به موافقتنامه برجام و اجرای تعهدات خود پایبند بوده است، افزود: ایران بر اساس قوانین بین‌المللی اقدامات و تعهداتش را انجام داده و بر این اساس طرف‌های مقابل هم باید تعهداتشان را عملیاتی کنند. اقدامات دولت در کاهش تعهدات برجامی کاملاً در راستای تأمین منافع ملی است و این حرکت باید ادامه پیدا کند تا منافع ملی ما به طور کامل تأمین شود.
وی درباره مؤلفه‌های گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران اظهار داشت: مسئله مهم در کاهش تعهدات برجامی این است که طرف‌های مقابل تاکنون ضربه‌های مختلفی به ویژه در حوزه‌های مالی و بانکی به ما زده‌اند و باید این اقدامات برداشته شود و از سوی دیگر طرف‌های مقابل باید به همه تعهداتش عمل کنند چراکه انجام ندادن تعهدات برجامی آنان به معنای متضرر شدن ایران است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار