ایجاد بزرگ ترین دیوار سبز کشور در کرج
کد خبر: 974631
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Xr
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت : اجرای فضای سبز عمودی به سبک و شیوه کشورهای توسعه یافته در هر متر متربع بیش از دو میلیون تومان هزینه دارد که تامین آن با توجه به اعتبارات موجود کار ساده‌ای نیست.

پیمان بضاعتی با اشاره به ایجاد بزرگ ترین دیوار سبز کشور در کرج، اظهار داشت: ایجاد فضای سبز عمودی از شش سال پیش طبق دستورالعمل ستاد فضای سبز، در دستور کار شهرداری کرج قرار گرفته است.

وی با بیان اهداف ایجاد فضای سبز عمودی در کلانشهرهای امروزی توضیح داد: افزایش سرانه فضای سبز شهری، زیباسازی سیما و چهره شهر، مقابله با انتشار ریزگردها و کاهش آلاینده‌های هوا بخشی از اهداف ایجاد فضای سبز عمودی است.

رییس سازمان سیما، منظر شهرداری کرج با اشاره به اینکه  هزینه اجرای فضای سبز عمودی در ایران با کشورهای توسعه یافته تفاوت محسوسی دارد، تصریح کرد: اجرای فضای سبز عمودی به سبک و شیوه کشورهای توسعه یافته در هر متر متربع بیش از دو میلیون تومان هزینه دارد که تامین آن با توجه به اعتبارات موجود کار ساده‌ای نیست.

این مسئول خاطرنشان کرد: فضای سبز عمودی نیازمند زهکشی خاص، نصب فلاور باکس، تغذیه شیمایی ویژه و سیستم آبیاری نوین است و از همه مهمتر توسعه این نوع فضای سبز نیازمند آب و هوای مرطوب است و شهرهایی مثل کرج که هوایی نیمه خشک دارند، در توسعه این نوع فضای سبز با مشکلاتی مواجه هستند.

بضاعتی پور اضافه کرد: شهرداری کرج برای اجرای دستورالعمل فضای سبز، به دنبال ایجاد دیوار فضای سبز در مناطق مختلف شهر است.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در حاشیه پارک مادر با استفاده از فلاورباکس دیوار سبزی ایجاد شده که گونه‌های کاشته شده در آن نسبت به کم آبی مقاوم و تابش مستقیم آفتاب هستند.

رییس سازمان سیما، منظر ادامه داد: بزرگترین دیوار سبز کشور به مساحت دو هکتار و با ۵۰ هزار فلاورباکس در ضلع شرقی پارک مادر در حال ایجاد است و به دنبال ایجاد فضایی در قسمت انتهایی این دیوار سبز هستیم تا شهروندان بتوانند در آن حضور پیدا کنند.

بضاعتی پور توضیح داد: به جز پارک مادر، به دنبال ایجاد دیوار سبز در ورودی و خروجی‌های سبز شهر هستیم.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار