بزرگترین درمانگاه فرهنگیان کشور در البرز افتتاح می شود
کد خبر: 974629
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Xp
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرزخبرداد
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: بزرگترین درمانگاه فرهنگیان کشور حداکثر تا دو ماه آینده در البرز افتتاح می شود و می تواند خدمات ویژه ای را به فرهنگیان این استان ارائه دهد.

سالار قاسمی در جلسه شورای آموزش و پرورش که در محل این اداره کل برگزار شد، از افزایش سهم اعتبارات ملی و استانی آموزش و پرورش خبر داد و گفت: با توجه به مضیقه دولت، امسال اعتبارات ملی 20 درصد کاهش یافت اما اعتبارات ملی آموزش و پرورش البرز نه تنها نسبت به سال گذشته کاهش نیافت بلکه در بخش هایی نیز افزایش یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با بیان اینکه میزانی که درآمد هر استان افزایش یابد به خزانه منتقل می شود و به استان باز نمی گردد، افزود: این در حالی است که تمام اعتبارات البرز در همین استان و در زمینه های برگزاری جشنواره ها و المپیادها، پوشش تحصیلی، تراکم دانش آموزی و ساخت و سازها هزینه شد.

وی با اشاره به حساسیت وزیر آموزش و پرورش بر موضوع بدون معلم نبودن کلاس ها و توزیع کتب درسی در سال تحصیلی جدید اظهار کرد: استان البرز در توزیع کتب درسی رتبه دوم کشور را کسب کرد؛ تنها سه کلاس در استان معلم نداشت که پس از 24 ساعت این نیاز تأمین شد.

قاسمی با اشاره به مشکلات این استان از نظر فضا و نیروی انسانی، از افزایش 14 تا 15 هزار نفری جمعیت دانش آموزی البرز در سال تحصیلی جدید خبر داد و افزود: با وجود این شرایط امسال پروژه مهر در استان و به ویژه شهر کرج به خوبی مدیریت شد و با مشکل خاصی مواجه نشدیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز خبر داد: بزرگترین درمانگاه فرهنگیان کشور حداکثر تا دو ماه آینده در البرز افتتاح می شود و می تواند خدمات ویژه ای را به فرهنگیان این استان ارائه دهد؛ آموزش و پرورش البرز به دنبال توسعه بخش های رفاهی و درمانی شهرستان های هشتگرد و نظرآباد نیز هست.

وی بیان کرد: سال تحصیلی جدید با شعار «تحول بنیادین، ارتقای مدیریت و نشاط تربیتی» آغاز شد و اعتقاد ما بر آن است که مدیران مدارس باید افرادی صاحب خلاقیت، باکیفیت، باصلاحیت و حرفه ای باشند زیرا هر مدرسه ای که مدیر خوبی داشته باشد بسیاری از مشکلاتش برطرف می شود.

قاسمی اظهار کرد: با توجه به اینکه آمار آسیب های اجتماعی در البرز بالاست و این استان دغدغه های جدی در این زمینه دارد، باید تلاش کنیم با توسعه اماکن ورزشی، اقدامات مشاوره ای و روانشناسی و اجرای برنامه های متنوع نشاط تربیتی را در البرز افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه اجرای سند تحول بنیادین مطالبه مقام معظم رهبری، دولت و وزارت آموزش و پرورش است، ادامه داد: این سند دارای 6 زیرنظام است که در صورت اجرای آن ها بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش و دغدغه های این حوزه مرتفع می شود بنابراین تمام برنامه های آموزشی در استان و کشور باید مستند به این سند باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز با اشاره به کمبود فضای آموزشی در البرز اذعان کرد: فضاهای متعدد آموزش و پرورش استان در اختیار سایر دستگاه ها است و چون معتقدیم باید با دستگاه های مختلف تعامل داشته باشیم، مصلحت ندانستیم وارد فضای حقوقی شویم که از استاندار البرز درخواست می کنم به این ادارات ابلاغ کنند که فضاهای مذکور را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهند.قاسمی با اشاره به اینکه 800 مدرسه غیردولتی در البرز وجود دارد و این مدارس کمک شایانی به آموزش و پرورش کرده اند، اظهار کرد: حدود 100 هزار دانش آموز وارد مدارس غیردولتی شدند که اگر این مدارس نبودند، تراکم جمعیت به 45 تا 50 نفر می رسید و تمام مدارس باید در دو و حتی سه شیفت فعالیت می کردند.

وی مطرح کرد: براساس مصوبه هیأت وزیران در مکان های مسکونی می توان کار آموزشی انجام داد و این امر شغل مزاحم محسوب نمی شود؛ در سال های گذشته تغییر کاربری هایی صورت گرفت و اکنون بسیاری از مدارس غیردولتی در فضاهای مسجدی فعالیت می کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار