پسر نوجوان به ۲ بیمار زندگی بخشید
کد خبر: 974546
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045WU
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۵
کلیه‌های پسر نوجوان که به مرگ مغزی مبتلا شده‌بود به دو بیمار نیازمند اهدا شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، این پسر ۱۷‌ساله که محمد بصیری نام داشت ۲۳‌مهرماه امسال به بیمارستان ثارالله مهرشهر کرج منتقل شد. محمد که به بیماری اوتیسم مبتلا بود و در مرکز نگهداری از بیماران اوتیسم زندگی می‌کرد با علائم خفگی به این مرکز درمانی منتقل شده بود. هر چند پزشکان برای نجات وی تلاش کردند، اما تلاش آن‌ها ثمری نداشت و محمد به مرگ مغزی مبتلا شد. محمدعیسی، پدر او در شرح ماجرا گفت: ظهر روز ۲۳‌مهرماه بود که از مرکز نگهداری بیماران اوتیسم تماس گرفتند و گفتند که محمد در آنجا دچار حادثه شده و او را به بیمارستان ثارالله منتقل کرده‌اند. وقتی خودم را بر بالین محمد رساندم او بیهوش بود و پزشکان مشغول احیای او بودند. وی ادامه داد: پسرم به صورت مادرزاد به بیماری اوتیسم مبتلا بود و تا هفت‌سالگی از او مراقبت کردیم.

سپس او را به مرکز مراقبت از بیماران اوتیسم بردیم و در این مدت آنجا از او نگهداری می‌کردند تا اینکه دچار حادثه شد. وی در شرح حادثه هم گفت: به من گفتند که محمد در حال صرف غذا بوده که لقمه در گلویش گیر می‌کند و دچار خفگی می‌شود که او را به بیمارستان منتقل می‌کنند که تلاش برای احیای وی ثمری ندارد و او به کما می‌رود. پس از آن محمد را به بیمارستان شریعتی منتقل کردیم، اما تلاش برای نجات او فایده نداشت.

او در شرح اهدای اعضای بدن پسرش هم توضیح داد: از واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی با من تماس گرفتند و خواستند که موافقت کنم که اعضای بدن محمد اهدا شود و چند بیمار دیگر هم از مرگ نجات پیدا کنند که پس از مشورت با همسرم با درخواست آن‌ها موافقت کردیم. وی ادامه داد: با کاری که کردیم اطمینان پیدا کردیم که پسرمان فرشته‌ای بود که برای نجات زندگی دیگران آمده بود. دکتر ساناز دهقانی، رئیس واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی بیمارستان سینا هم توضیح داد: پس از اعلام رضایت خانواده محمد، وی از بیمارستان شریعتی کرج به بیمارستان سینای تهران منتقل شد و با تلاش تیم پزشکی کلیه‌های او به دو بیمار نیازمند اهدا شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار