نشانه‌ای از پاسخ سایبری امریکا به سرنگونی پهپاد نیافتیم
کد خبر: 974517
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045W1
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۵
رئیس سازمان پدافند غیرعامل:
در مرحله‌ای از رزمایش‌ها به این نتیجه رسیدیم که ۸۵درصد زیرساخت‌های کشور در صورت قطع اینترنت هم توان ادامه فعالیت دارند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: امریکایی‌ها ادعا کرده‌اند که پاسخ سرنگونی پهپاد را به صورت حمله سایبری داده‌اند، اما یافته‌های ما چنین چیزی را ثابت نکرد و ما هیچ نشانه‌ای درباره حمله سایبری کشف نکردیم.
به گزارش فارس، سردار سرتیپ غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور روز گذشته در نشست خبری به مناسبت هفته پدافند غیرعامل اظهار داشت: پدافند غیرعامل دفاع از مردم و زیرساخت‌های کشور است که در این دفاع از ابزار نظامی استفاده نمی‌شود. رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تأکید کرد: امروزه تهدیدات ما مردم‌محور شده‌اند و در حقیقت استفاده از ابزار رسانه برای تاثیرگذاری بر افکار عمومی در سراسر جهان برای درگیرکردن مردم با حکومت در دستور کار قرار گرفته است. وی درباره پدافند سایبری، اظهار داشت: امریکایی‌ها ادعا کرده‌اند که پاسخ سرنگونی پهپاد را به صورت حمله سایبری داده‌ایم، اما یافته‌های ما چنین چیزی را ثابت نکرد و ما هیچ نشانه‌ای را در خصوص حمله سایبری کشف نکردیم. رئیس سازمان پدافند غیرعامل با بیان اینکه ما برای همه دستگاه‌های اجرایی کشور در حوزه‌های مختلف طرح مقابله‌ای ایجاد و بر اساس آن‌ها رزمایش هم اجرا کردیم، تصریح کرد: ما سال گذشته در پنج حوزه پدافندی رزمایش داشته‌ایم. بنابر تدبیر شورای عالی فضای مجازی رزمایش‌ها بر اساس کارکرد فضای مجازی و اینترنت بوده است.

سردار جلالی عنوان کرد: در مرحله‌ای از رزمایش‌ها به این نتیجه رسیدیم که ۸۵درصد زیرساخت‌های کشور در صورت قطع اینترنت هم توان ادامه فعالیت دارند. از آن زمان تا امروز ۱۵رزمایش اجرا شده و ۶۴رزمایش هم تا دو ماه آینده برگزار خواهیم کرد. وی با اعلام اینکه سال گذشته ۳۸۰رزمایش در مدارس داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: هزار رزمایش قطع مولد برق داشته‌ایم که البته برخی سازمان‌ها دچار ایراد بوده‌اند. امسال دو رزمایش هسته‌ای در نیروگاه بوشهر بر اساس ابلاغیات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشتیم که رسانه‌ای نشد و امسال همین رزمایش را در نیروگاه تهران هم خواهیم داشت. همچنین رزمایش پدافند بیولوژیک هم در استان‌های آذربایجان و خراسان برگزار می‌کنیم. رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: در عسلویه و ماهشهر هم رزمایش شیمیایی داشتیم که تمامی ظرفیت بهداشت و درمان را پای کار آوردیم. در جزیره خارک با محوریت تخلیه جمعیت رزمایش برگزار کردیم. همچنین دو رزمایش قطع سیگنال در صدا و سیما داشتم و با فرض حذف مرکزیت تهران این رزمایش انجام شد که توانمندی خوبی در صدا و سیما در این حوزه وجود داشت.

سردار جلالی در خصوص وضعیت پدافند غیرعامل شهری نیز با بیان اینکه ۷۵درصد جمعیت کشور در شهر‌های بالای ۲۰۰هزار نفر ساکن هستند، گفت: کشف نقاط آسیب‌پذیری در این شهر‌ها بسیار مهم است که از ۵۱ شهر در ۲۹ شهر طرح‌های ما ۵۰درصد پیشرفت داشته است که تا پایان سال به اتمام می‌رسانیم.
وی گفت: با توجه به اینکه ما درگیر یک مدل تهدید هیبریدی هستیم که محور آن‌ها اقتصادی است، تلاش کردیم راهبرد دفاع ترکیبی در استان‌ها را اجرایی کنیم. راهبرد ما در حوزه اقتصاد اول ثبات نرخ ارز است که بانک مرکزی در این حوزه خوب عمل کرد و با ثبات در حوزه ارزی در حال گذار به مرحله تبدیل تهدید به فرصت هستیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس در خصوص تهدیدات بیوتروریسم، عنوان کرد: بیوتروریسم دو بخش بیو و تروریسم دارد که در خصوص بیو، استفاده از موجود است، اما تروریسم که به معنای اعمال خرابکارانه است، کشف آن در حوزه مأموریت وزارت اطلاعات است. سردار جلالی گفت: اینکه گفته می‌شود کسی ترور بیولوژیک شده است، برای بررسی آن باید سابقه پزشکی فرد مورد بررسی قرار گیرد، مواردی که تا کنون به ما ارجاع شده از منظر ما قابل اثبات نبوده است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در خصوص استفاده مسئولان از تلفن‌های هوشمند، تأکید کرد: در حوزه گوشی‌های هوشمند قرار بود با سه الگو تولید شود. در دو الگوی اولیه قرار بود که گوشی هوشمند مصون‌سازی شود که این کار توسط وزارت دفاع و شرکت صاایران انجام شده و مسئولان می‌توانند از این گوشی‌ها استفاده کنند. در الگوی سوم قرار بود که ساخت یک گوشی از صفر تا صد را خودمان انجام دهیم که این کار در حال طی کردن مراحل خود است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار