چالش‌های آموزش زبان خارجی در مدارس
کد خبر: 973994
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Na
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
به عقیده دبیر کمیسیون برنامه درسی و تربیتی شورای عالی آموزش و پرورش، کمبود نیروی انسانی متخصص، انگیزه دانش آموز برای یادگیری، زمان نه چندان زیاد آموزش و فراهم نبودن فضا و تجهیزات از جمله مشکلاتی است که در زمینه آموزش زبان انگلیسی وجود دارد.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: عفت بلوسی با اشاره به اینکه در حوزه محتوایی با توجه به نظرات کارشناسی، چالش‌ها و آسیب‌های کمتری وجود دارد، تصریح کرد: بیشترین چالش‌ها در زبان آموزشی در حوزه اجرا است.

دکتر عفت بلوسی در آغاز با بیان اینکه آموزش زبان خارجی یکی از پنج عنوان زبان خارجی است که در آموزش و پرورش مجاز به آموزش است، گفت: آموزش این زبان از پایه هفتم در دوره متوسطه اول شروع می‌شود و تا زمانی که دانش آموز از نظام آموزشی خارج شود، برای شش سال آموزش وجود دارد که این آموزش در هفته بین دو تا سه ساعت ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: طبق برنامه درسی ملی، برنامه‌های زبان آموزی آموزش و پرورش تغییراتی داشته است و کتاب‌ها در دوره گذار استقرار نظام جدید آموزش متوسطه دچار تحول شده اند. با وجود تحولات خوبی که در حوزه محتوایی صورت گرفته، اما نیاز به توجه بیشتری است.

دبیر کمیسیون برنامه درسی و تربیتی شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در حوزه محتوایی با توجه به نظرات کارشناسی، چالش‌ها و آسیب‌های کمتری وجود دارد، تصریح کرد: بیشترین چالش‌ها در زبان آموزشی در حوزه اجراست.

وی افزود: کمبود نیروی انسانی متخصص، انگیزه دانش آموز برای یادگیری، زمان نه چندان زیاد آموزش و فراهم نبودن فضا و تجهیزات از جمله مشکلاتی است که در زمینه آموزش زبان انگلیسی وجود دارد.

بلوسی تصریح کرد: اساتید و معلمان اگر نقدی به محتوای آموزشی دارند و یا اصلاحی لازم است آن را بیان کنند، زیرا سیستم از منظر پذیرش پیشنهادات و انتقادات آمادگی کامل دارد و جلسات گفتگو در سطح عمومی و تخصصی می‌تواند خیلی کمک کننده باشد.

منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار