موفق‌ترین برنامه‌های ویژه محرم رادیو ایران معرفی شدند
کد خبر: 973820
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Km
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
رئیس مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما نتیجه بررسی برنامه‌های مختلف رادیو ایران در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و ... را به شرح زیر اعلام کرد.
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: علی بخشی زاده رئیس مرکز نظارت و ارزیابی صدا و سیما پس از ارزیابی ویژه برنامه‌های محرم این شبکه رادیویی در بازه زمانی ۱۰ تا ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ مطابق با اول تا یازدهم محرم ۱۴۴۱
برنامه‌های «فرهنگ مردم»، «گلبانگ» و «باغ ارغوان» را در گروه فرهنگ و ادب موفق ارزیابی کرد.
این انتخاب به خاطر پخش نغمه‌های آیینی، موسیقی‌های مناسبتی و آداب و رسوم عزاداری در مناطق مختلف کشور، و توجه به دانش افزایی در زمینه موسیقی‌های اصیل عاشورایی، این برنامه‌ها را موفق ارزیابی کرد.
گفتنی است #فرهنگ_مردم به تهیه کنندگی زهرا فقیه میرزایی و اجرای شمسی فضل الهی و محمد محسن رفیعی جمعه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ از رادیو ایران پخش می‌شود.
همچنین برنامه #گلبانگ به تهیه کنندگی ندا حاجی اسماعیلی و اجرای مریم نشیبا شنبه تا پنج شنبه ساعت ۱۵:۰۰ از رادیو ایران پخش می‌شود.
شایان ذکر است برنامه #باغ_ارغوان در روز‌های مناسبتی، جایگزین گلبانگ می‌شود. این برنامه با نگاهی مذهبی، اتحاد ملی با موسیقی‌ها و نوا‌های آیینی را برقرارمی کند.
همچنین ویژه برنامه «عشق است و آتش وخون» از گروه اجتماعی در بازنمایی آموزه‌های عاشورایی در زندگی امروز موفق ارزیابی شد.
طرح موضوعات مناسب و زیبا در کنار گفتگوی صمیمانه با میهمانان و تنوع و ضرباهنگ مناسب را از دلایل این موفقیت ذکر کرد.
تلاش برای معرفت افزایی با استفاده از کارشناسان مسلط و پاسخ‌های جامع و اقناع کننده از دیگر جنبه‌های ارزنده این ویژه برنامه در این گزارش دانسته است.
ویژه برنامه «عشق است و آتش و خون» به تهیه کنندگی زهرا قائدی و گویندگی بتول نجفی و حامد نجم الهدی از ۷ تا ۱۱ محرم امسال از رادیو ایران تقدیم شنوندگان شد.

"نمودار"، برنامه‌ای کاربردی و متناسب با نیاز مخاطب

برنامه‌ی نمودار کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه کنندگی خانم عاطفه بنایی، اجرای خانم ایمان ساکی و همچنین کارشناس- مجری آقای طلیمی می‌باشد. این برنامه مجله‌ای اقتصادی است که دارای بخش‌های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد تبیینی-انتقادی می‌باشد. نمودار همه روزه از ساعت ۱۰:۲۰ صبح به مدت ۴۰ دقیقه روی آنتن می‌رود و در ماه محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای اجتماعی-اقتصادی از جمله توزیع کالا‌های اساسی، ویژه‌ی هیئت‌ها و دسته جات در ماه محرم، پرداخته بود که از سوی آقای بخشی زاده، رئیس مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما، حاوی نکات سودمند، کاربردی و مرتبط با نیاز مخاطبان ارزیابی شده است.

«سیاره آبی» تنها برنامه تخصصی محیط زیست

برنامه‌ی «سیاره آبی» کاری از گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران به تهیه کنندگی خانم سیما پاتیمار و گویندگی خانم لیلا صفری می‌باشد که با هدف حفظ و صیانت از محیط زیست هر روز ساعت ۱۵:۴۰ به مدت ۲۰ دقیقه از شبکه‌ی ایران، روی آنتن می‌رود. این برنامه دارای بخش‌های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد تبیینی-انتقادی می‌باشد. برنامه‌ی سیاره‌ی آبی در ماه محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای این ماه شریف از جمله آثار سوء بهداشتی ظروف یکبار مصرف بر انسان و محیط زیست، ترویج استفاده از ظروف قابل بازگشت به طبیعت و همچنین ظروف چینی و شیشه‌ای پرداخته بود.

«بهتر است بدانیم» و آگاهی بخشی در زمینه‌ی ایمنی

برنامه‌ی «بهتر است بدانیم» کاری از گروه دانش و اقتصاد رادیو ایران به تهیه کنندگی آقای حسن بنایی و گویندگی خانم زهرا رحیمی می‌باشد که با هدف آگاه بخشی در زمینه‌ی ایمنی، سوانح طبیعی و انسانی در روز‌های پنجشنبه ساعت ۱۳:۳۰ به مدت ۲۵ دقیقه از شبکه‌ی ایران، روی آنتن می‌رود. این برنامه دارای بخش‌های متنوعِ خبری، اطلاع رسانی و آموزشی با رویکرد آموزشی-اطلاع رسانی می‌باشد. برنامه‌ی «بهتر است بدانیم» در ماه شریف محرم به موضوعاتِ متناسب با حال و هوای محرم از جمله، ارتقای ایمنی تکایا و چادر‌ها و خطراتی که در این مکان‌ها عزاداران را تهدید می‌کند، پرداخته بود.

«اینجا کربلاست»

در برنامه روز عاشورای «اینجا کربلاست» به موضوع ویژگی نماز حسینی و نمازگزار حسینی اختصاص داشت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار