تشکیل کمیته برخورد با ساخت و ساز‌های غیر مجاز حریم شهر تهران
کد خبر: 973488
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045FQ
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با ابلاغ بخشنامه پایش حریم، از برخورد جدی با متخلفان ساخت وساز‌های غیر مجاز خبر داد.
سرویس جامعه جوان‌آنلاین: عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهرانگفت: در راستای نیل به فرامین و منویات مقام معظم رهبری و کاهش دغدغه‌های معظم له در خصوص تصرفات غیرقانونی توسط آن دسته از فرصت‌طلبان که با استفاده از خلاء‌های قانونی و غفلت مسؤولان اجرایی، اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز در حریم شهر تهران کرده‌اند و همچنین با عنایت به ماده ۱۲ قانون تعاریف، هرگونه تخلف از احکام موضوع این قانون، به عنوان تجاوز به حقوق عمومی و جرم محسوب شده و مرتکبین علاوه بر اعاده وضع و رفع اثر از تخلفات، به مجازات مربوط برابر قانون مجازات اسلامی محکوم خواهند شد.

وی افزود: در این راستا مطابق تبصره ذیل ماده ۲ قانون نظارت بر گسترش شهر تهران، شهرداری مکلف است از ساخت ابنیه و تأسیساتی که بدون پروانه ساختمان و رعایت مفاد این ماده در خارج از محدوده خدمات شهری فعلی تهران احداث می‌شود، جلوگیری و در صورت ساخت تخریب کند.

معاون شهردار تهران تأکید کرد: با توجه به اهمیت حفظ و صیانت از اراضی حریم شهر و پایش مستمر آن، دستورالعمل اجرائی کمیته بررسی ساخت و ساز‌های غیرمجاز حریم شهر تهران تهیه و به منظور اجرا و کاهش تخلفات ساختمانی به مناطق دارای حریم ابلاغ شده است.

وی افزود: افزایش نظارت دقیق بر فعالیت‌ها در حریم با افزایش گشت زنی ها، دقت و سرعت عمل در ارائه گزارش تخلفات، پیگیری و به نتیجه رساندن گزارش‌ها و مستند سازی فعالیت‌های صورت گرفته از جمله اقداماتی است که با تشکیل کمیته تخلفات، اجرایی خواهد شد.

گلپایگانی یاد آور شد: جلسات کمیته بررسی تخلفات ساخت وساز حریم با حضور مدیرکل حریم و سایر اعضا به صورت منظم برگزار می‌شود و کلیه معاونان شهرسازی و معماری مناطق و شهرداران نواحی دارای حریم، مدیران مناطق ۱۱ گانه دارای حریم و عوامل اجرایی شرکت شهربان و حریم بان موظف به ارائه گزارش و اجرای مصوبات این کمیته هستند.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، وی با اشاره به ارزیابی عملکردان شهرداران مناطق دارای حریم گفت: اقدامات شهرداران در صیانت از حریم و رعایت ضوابط و قوانین به صورت مستمر پیگیری و پایش شده و با هرگونه تسامح در مناطق دارای حریم برخورد جدی خواهد شد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار