افتتاح هر ماه یک پارک با اولویت مناطق کم برخوردار
کد خبر: 973472
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045FA
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸
رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج خبر داد
رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت : از آبان امسال هر ماه یک پارک و یا بوستان در کرج افتتاح و در مدار خدمت رسانی شهروندان قرار می گیرد.

بضاعتی پور با اشاره به اینکه حفظ، توسعه و گسترش فضای سبز با رویکرد توجه به مناطق کم برخوردار و غیر برخوردار انجام می شود، اظهار داشت: وجود معارضان و کمبود منابع مالی، مهمترین موانع در مسیر ارتقا و توسعه فضای سبز در مناطق کم برخوردار است؛ بر این اساس به دنبال تملک باغ‌های کمتر از دو هکتار در مناطق شهری هستیم و با اجرایی شدن این طرح انتظار میرود زیستپذیری کرج به ویژه در مناطق با سرانه فضای سبزِ کمتر افزایش یابد.

رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری در ادامه به ضرورت اتمام پروژه های نیمه تمام سازمان اشاره کرد و گفت: از آبان سال جاری تا پایان سال هر ماه یک پارک و یا بوستان در شهر کرج  افتتاح و در مدار خدمت رسانی شهروندان قرار می گیرد.

وی با اشاره به پروژه هایی که در حال تکمیل و افتتاح هستند، تصریح کرد: ۲ پارک نابینایان و شهدای مدافع حرم در منطقه شش، پارک مریم با مساحت یک‌هزار و ۶۵۰ متر مربع در منطقه ۲ و پارک مادر با مساحت ۱.۲ هکتار در محدوده کیانمهر از جمله پروژه های در دست اجرای سازمان بوده که در راستای اجرای سیاست های محله محوری تحقق یافته است.

این مسئول با توضیح درخصوص سه پروژه مهم وکلان با رویکرد توسعه سرانه ها و فضای گردشگری در شهر کرج اضافه کرد: بهسازی و احیای ۲۷ هکتار فضای سبز مجموعه تاریخی کاخ مروارید، احداث پارک ایران کوچک در مساحتی حدود هفت هکتار و با رویکرد فرهنگ سازی اقوام و شبیه سازی فرهنگ ۳۱ استان کشور از شمال تا جنوب و تبدیل ۱۷ هکتار از اراضی شمال حصار به اکو پارک حیات وحش نقش به سزایی در رونق گردشگری و پویایی اقتصاد این کلانشهر خواهد داشت.

بضاعتی پور در ادامه با بیان اینکه برای اولین بار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برای زیباسازی نمای شهر اقدام کرده است، یادآور شد: برنامه های ویژه ای برای نما سازی سیما و منظر شهری در نظر گرفته شده که فاز اول آن با عملیات بازسازی نما و مرمت جداره های شهری میدان کرج و کف سازی پیاده راه آن آغاز و در حال انجام است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار