درخواست اعدام دادستان برای متهمان «پرهام»
کد خبر: 973420
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045EK
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۳
چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان لیزینگ خودرو معروف به پرهام آزادشهر با ریاست قاضی مزیدی برگزار شد. در این جلسه دادستان استان گلستان در کیفرخواست جدید خواستار مجازات اعدام برای متهمان به اتهام افساد فی‌الارض شد.
عليرضا سزاوار
سرویس جامعه جوان آنلاین: پرونده پرهام سه متهم دارد که به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور محاکمه می‌شوند. این پرونده بیش از ۳ هزار شاکی دارد و ۳۳ هزار بند و ۲۶۰ جلد پرونده و تحت عنوان لیزینگ خودرو به نام مؤسسه پرهام که در استان گلستان فعالیت غیرمجاز داشته‌اند، در حال رسیدگی است.

نزدیک به ۳ هزار شاکی
حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی در چهارمین جلسه دادگاه پرهام از افزایش تعداد شاکیان این پرونده خبر داد و گفت: «با اضافه‌شدن مبلغ جدید، میزان وجه مالباختگان در استان گلستان به بیش از ۱۱۲ میلیارد و ۱۸ میلیون تومان و در استان سیستان و بلوچستان هم به ۱۶۹ میلیارد و ۹۴۱ میلیون تومان رسید و تعداد شاکیان هم به ۲ هزار و ۸۵۲ نفر افزایش یافت.»

به گفته دادستان استان گلستان، باز هم شکات جدیدی در هفته اخیر در دادسرای مرکز استان شکایت کردند و کیفرخواست تکمیلی صادر شد. در مجموع ۴۸ نفر دیگر طرح شکایت کرده‌اند که ۴۶ شاکی از استان گلستان و دو نفر از استان سیستان و بلوچستان هستند.

دعوا به‌جای احقاق حق شاکیان
دادستان مرکز استان گلستان در ادامه سخنان خود با اشاره به قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور گفت: با توجه به افزایش شکات و افزایش مبالغ و اینکه متهمان در کسب رضایت شاکیان تاکنون اقدامی نکرده‌اند و در دادگاه هم به جای تلاش برای احقاق حق شاکیان به اختلافات خودشان می‌پردازند و از سویی اقدامات این افراد امنیت عمومی را در استان‌های سیستان و بلوچستان مختل کرده است، از دادگاه درخواست دارم که افساد فی الارض و مجازات اعدام را برای متهمان درنظر بگیرد.

مراودات مالی بدون دفاتر قانونی
گفتنی است محاکمه متهمان این پرونده از هفتم مهرماه در گرگان آغاز شده و روزگذشته چهارمین جلسه این دادگاه با حضور متهمان، شاکیان از استان‌های گلستان، سیستان و بلوچستان و خبرنگاران برگزار شد.

سومین جلسه دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده اخلالگران نظام اقتصادی مستقر در گلستان که یک‌شنبه ۱۴مهرماه در گرگان برگزار شد و به سؤال و جواب درباره حجم بالای مراودات مالی بدون دفاتر قانونی و حسابرسی و اختلاف وجوه دریافتی و واریزی به حساب متهمان گذشت.

سود ۱۰۰ هزار تومانی!
در جلسه سوم دادگاه متهم ردیف اول مدعی شد: خودرو‌ها از نمایشگاه تهران تهیه و پلاک می‌شدند و سپس به گلستان ارسال می‌شد. پیش فروش خودرو نداشتیم و بنده سودی برای وجوه دریافتی پرداخت نمی‌کردم و بابت فروش هر دستگاه پراید ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان و فروش پژو بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ تومان سود می‌کردم!»

سیداحمد میرمحمدی با بیان اینکه ۹۵ درصد خودرو‌ها سند شده بود پیش‌فروش نبوده، ادامه داد: «قیمت ماشین به قیمت روز ارسال می‌شد که در مجموع ۷۷۲ ماشین به گلستان ارسال شد.» در جلسه روز گذشته با اضافه‌شدن چهار کیفرخواست جدید از استان‌های گلستان، سیستان و بلوچستان در هفته‌های اخیر، تعداد مالباختگان این پرونده از ۲ هزار و ۷۳۳ نفر به ۲ هزار و ۸۰۸ نفر رسید و در مجموع ۳۰ میلیارد تومان به مبلغ پرونده اضافه شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار